Podsumowanie weekendu polskich zawodniczek w klubach zagranicznych

W ten weekend kibice kobiecej piłki nożnej mieli okazję zobaczyć polskie zawodniczki podczas ligowych rozgrywek w całej Europie. Zespoły, w których występowały “nasze” zawodniczki nie mogą zaliczyć tego weekendu do najlepszych.

Natalia Wróbel w 8. kolejce duńskiej Ekstraklasy wpisała się na listę strzelców, otwierając wynik spotkania w 38. minucie. O czym pisaliśmy tutaj. Kolejne ligowe zwycięstwa ze swoimi klubami zaliczyły m.in. również Oliwia Woś, Sylwia Matysik oraz Weronika Kaczor. Najokazalsze zwycięstwo odniosło Meppen pokonując Bayern II aż 5:0 czego świadkiem była Kornelia Grosicka.

Pełen raport z występów Polek grających w ligowych rozgrywkach za granicą:

Szwajcaria
Oliwia Woś (FC Zurich) – 90. minut w wygranym 3:0 meczu ligowym przeciwko FC Luzern Frauen

Dania
Natalia Wróbel (Brondby IF) – gol i 90. minut w wygranym 2:0 meczu ligowym z AaB

Francja
Ewelina Kamczyk (FC  Fleury 91) – 69. minut w spotkaniu z Montpellier, które zakończyło się wynikiem 1:1

Dominika Grabowska (FC  Fleury 91) – 90. minut w spotkaniu z Montpellier, które zakończyło się wynikiem 1:1

Dominika Kopińska (FC  Fleury 91) – weszła w 89. minucie spotkania z Montpellier zakończone wynikiem 1:1

Katarzyna Kiedrzynek (PSG) – ławka rezerwowa w wygranym 4:0 spotkaniu PSG z Lille

Paulina Dudek (PSG) – poza kadrą z powodu kontuzji zerwania więzadła kolana

Niemcy

Ewa Pajor (VFL Wolfsburg) – 90. minut w spotkaniu z Hoffenheim, które zakończyło się wynikiem 2:2.

Martyna Wiankowska (FC Köln) – 90. minut w przegranym spotkaniu ligowym 0:1 z Bayerem Leverkusem

Natalia Padilla Bidas (FC Köln) – 90. minut w przegranym spotkaniu ligowym 0:1 z Bayerem Leverkusem

Sylwia Matysik (Bayern Leverkusen) – 90. minut w wygranym spotkaniu ligowym 1:0 z FC Köln

Weronika Kaczor (FC Nürnberg) – 15. minut w wygranym 2:0 spotkaniu ligowym z SC Freiburg

Julia Matuschewski (SC Sand) – 90. minut w spotkaniu z Carl Zeiss Jena zakończone remisem 1:1

Kornelia Grosicka (Meppen) – weszła w 62. minucie spotkania z Bayernem II zakończone okazałym zwycięstwem Meppen 5:0

Tanja Pawollek (Eintracht Frankfurt) – 69. minut w wygranym spotkaniu 5:1 z MSV Duisburg

Norwegia
Milena Kokosz (Asane) – 90. minut w przegranym spotkaniu ligowym 0:2 z LSK Kvinner FK