Podział punktów w Bydgoszczy, spadek coraz bliżej

Bydgoszczanki, które walczą o swój byt w Orlen Ekstralidze podejmowały drużynę AP Orlen Gdańsk, finalistę Pucharu Polski.  Mecz zakończony remisem 1:1 coraz mocniej utrudnia Sportisowi KKP walkę utrzymanie na najwyższym poziomie rozgrywek.

Od początku meczu gospodynie próbowały przejąć inicjatywę i już w 5. minucie mogły prowadzić, jednak Kinga Wyrwas nieznacznie przeniosła piłkę nad bramką. Niestety przez całą pierwszą połowę bydgoszczanki nie potrafiły swojej delikatnej przewagi udokumentować golem. Zawodniczki z Gdańska również nie wykorzystałyswoich szans i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Drugą połowę od początku zaczęły kontrolować gdańszczanki, jednak w 58. minucie po udanej kontrze to Kinga Wyrwas pokonała Jessicę Ludwiczak. Podrażnione zawodniczki AP Orlenu doprowadziły do wyrównania. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu Klaudia Słowińska pokonała sprowadzoną niedawno awaryjnie do Bydgoszczy Sarę Kierul. W 85. minucie Paulina Oleksiak próbowała przelobować Jessicę Ludwiczak, jednak ta fenomenalnie wybroniła strzał piłkarki Sportisu KKP.

Wobec remisu 1:1 bydgoszczanki odrobiły jeden punkt straty do Medyka POLOmarket Konin, który swój mecz 20. kolejki rozpocznie dopiero po godzinie 14:00. Piłkarki Romana Jaszczaka nadal mają jednak jeszcze trzy punkty przewagi nad zespołem Macieja Gościniaka. Przewaga AP Orlen Gdańsk nad strefą spadkową to na chwilę obecną z kolei już sześć “oczek”. Sportis KKP o utrzymanie będzie musiał walczyć w dwóch ostatnich kolejkach Ekstraligi. Przed nimi domowy pojedynek z Czarnymi Antrans Sosnowiec oraz wyjazd do Radomia na mecz z HydroTruckiem, który już wczoraj pożegnał się z elitą.