Orlen Ekstraliga: Pogoń umacnia się na fotelu lidera

Pierwszą tegoroczną serię gier Orlen Ekstraligi zakończyło spotkanie Pogoni Szczecin z KS Uniwersytetem Jagiellońskim. Duma Pomorza wygrała 6:1.

Liderki Orlen Ekstraligi otworzyły wynik spotkania już w 4. minucie meczu. Martyna Brodzik posłała futbolówkę w ,,szesnastkę” gości, gdzie odnalazła się Jaylen Crim, która domknęła całą akcję. Niecałe dziesięć minut później nadarzyła się świetna okazja ku podwyższeniu rezultatu. Natalia Oleszkiewicz dograła w pole karne przyjezdnych, a Wiktoria Malinowska wybiła futbolówkę wprost pod nogi Martyny Brodzik, jednak ta nie trafiła w bramkę. W 30. minucie ta sama zawodniczka stanęła przed bardzo dobrą szansą. Tym razem reprezentantka Polski uderzała z dystansu, jednak w tej sytuacji Karolina Klabis wykazała się kunsztem bramkarskim. Cztery minuty później już wydawało się, że będzie 2:0 dla gospodyń po uderzeniu Zoe Maxwell, ale w bramce Jagiellonek po raz kolejny wykazała się Karolina Klabis. W 41. minucie Karolina Klabis wyszła z własnego pola karnego i zatrzymała futbolówkę ręką, a w konsekwencji zobaczyła czerwoną kartkę. Pomimo kilku dobrych okazji, Granatowo – Bordowe nie zdołały podwyższyć prowadzenia i schodziły na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej części meczu ,,Portowe” podwyższyły prowadzenie. Zofia Giętkowska chciała dośrodkować do wbiegającej w pole karne Natalii Olewszkiewicz, a ostatecznie wyszedł z tego piękny centrostrzał. Jak szybko liderki Orlen Ekstraligi zdobyły drugą bramkę, tak szybko Jagiellonki odpowiedziały trafieniem kontaktowym. Do siatki trafiła Karolina Gec. Liderki Orlen Ekstraligi udowodniły, że utrata bramki to był wypadek przy pracy i cztery minuty później trafiły na 3:1. Z rzutu rożnego dośrodkowała Emilia Zdunek, a w polu karnym odnalazła się Weronika Szymaszek. Worek z bramkami rozwiązał się na dobre i w 61. minucie było już 4:1 dla Pogoni. Na listę strzelczyń wpisała się Marianna Litwiniec. W 70. minucie po rzucie rożnym padła kolejna bramka dla liderek Orlen Ekstraligi. Jaylen Crim skompletowała dublet. W 75. minucie Pogoń ustaliła wynik spotkania za sprawą Kornelii Okoniewskiej, która ledwie osiem minut wcześniej pojawiła się na placu gry. Pogoń Szczecin wygrała 6:1 i umocniła się na fotelu lidera Orlen Ekstraligi. W następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z AP Orlenem Gdańsk, a Jagiellonki podejmą u siebie Medyka Konin.