Pogrom w Superpucharze Hiszpanii, trofeum dla Barcelony

Bardzo jednostronny okazał się finał Superpucharu Hiszpanii. Zgodnie z oczekiwaniami ze zwycięstwa mogła cieszyć się FC Barcelona, która rozbiła Levante aż 7:0.

Poza kadrą Dumy Katalonii znalazła się dopiero wprowadzana do zespołu seniorek Emilia Szymczak. FC Barcelona nie miała sobie równych w rozgrywkach o Superpuchar. Przed trzema dniami w półfinale mistrzynie kraju rozgromiły Real Madryt, a dziś w jeszcze bardziej okazały sposób uporały się z Levante.

Worek z bramkami rozwiązała w 12. minucie Salma Paralluelo, która wykorzystała dogranie Caroline Graham Hansen. Po kolejnych dwunastu minutach to norweska skrzydłowa cieszyła się z gola. Nie minęło wiele czasu, a trafienie świętowała również Ona Batlle. W pierwszej połowie dublet skompletowały jeszcze Graham Hansen i Paralluelo, wobec czego do szatni podopieczne Jonatana Giráldeza schodziły z prowadzeniem 5:0.

Po zmianie stron FC Barcelona nie zamierzała zwalniać tempa. W 54. minucie Caroline Graham Hansen miała już na swoim koncie hat-tricka. Asystowała jej Aitana Bonmatí, która golem z 57. minuty ustaliła rezultat pojedynku o Superpuchar Hiszpanii. Przy wyniku 7:0 piłkarki z Katalonii były już w pełni rozluźnione i ostatnie pół godziny goli nie przyniosło.

FC Barcelona w tym sezonie pewnie zmierza również po kolejne mistrzostwo. Po trzynastu kolejkach Barça Femení może się pochwalić kompletem zwycięstw. Levante jest z kolei wiceliderem mając identyczny dorobek punktowy, jak trzeci Real Madryt.