Wysoka wygrana Stomilanek Olsztyn w futsalowym Pucharze Polski

Stomilanki Olsztyn pokonały Włókniarza Białystok 10:3 i awansowały do 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski.

Drużyna z Olsztyna fatalnie rozpoczęła spotkanie, bo już w pierwszej minucie Wiktoria Hryniewicka dała prowadzenie dla zespołu z Białegostoku. Gospodynie odpowiedziały jednak natychmiastowo golem Alicji Sokołowskiej, a po chwili objęły prowadzenie po golu Weroniki Kamali. Do przerwy Stomilanki zdobyły jeszcze trzy gole, a przyjezdne odpowiedziały trafieniem Anastazji Kachnowicz. W drugiej połowie gospodynie kontrolowały przebieg spotkania i zdobyły pięć kolejnych goli, a wynik meczu ustaliła w 33. minucie Weronika Piaszczyńska.

Stomilanki Olsztyn – Włókniarz Białystok 10:3 (5:2)
Sokołowska 2′, 15′, 31′, Kamala 4′, Libera 6′, Osajkowska 10′, 21′, Taranowska 27′, Kałużna 31′, Skrzypińska 32′ – Hryniewicka 1′, Kachnowicz 19′, Piaszczyńska 33′

Stomilanki Olsztyn: Krajewska – Kałużna, Kędzia, Osajkowska, Sokołowska, Czarnecka, Kamala, Korzec, Libera, Skrzypińska, Tarnawska, Żukowska.

Włókniarz Białystok: Gontar, Ziółkowska – Hryniewicka, Piaszczyńska, Szóstka, Żmudzka, Duszak, Kochanowicz, Krauze, Laskowska, Markowska, Ostasiewicz, Zawistowska.