Pokaźne zwycięstwo Wolfsburga w półfinale DFB Pokalu

W pierwszym półfinale DFB Pokalu VfL Wolfsburg rozbił SGS Essen aż 9:0, a Ewa Pajor wpisała się na listę strzelczyń.

W pierwszych minutach zobaczyliśmy dużo niedokładności z obu stron. Wolfsburg otworzył wynik w 14. minucie za sprawą Jule Brand, która wykorzystała wyśmienite dośrodkowanie Lynn Wilms z rzutu rożnego. Worek z bramkami się rozwiązał i zaledwie trzy minuty później Ewa Pajor trafiła do siatki. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy Wilczyce zdołały dołożyć trzecie trafienie. Na listę strzelczyń wpisała się Vivien Endemann, która wcześniej zanotowała asystę przy golu Ewy Pajor. Pierwsza połowa była niezwykle udana w wykonaniu Wilczyc, które zaprezentowały ofensywny, przyjemny dla oka futbol. Na przerwę schodziły z pokaźnym, trzybramkowym prowadzeniem.

Wicemistrzynie Niemiec potrzebowały zaledwie siedmiu minut, aby podwyższyć rezultat. Vivien Endemann zdobyła drugą bramkę. Podpieczne Tommego Stroota nie zamierzały rozregulować celowników i kwadrans później ponownie mogły cieszyć się z trafienia. Tym razem Svenja Huth dośrodkowała z rzutu rożnego, a akcję sfinalizowała Dominique Janssen. W 70. minucie padła bardzo kuriozalna bramka. Wydawało się, że zagranie Rioli Xhemaili w pole karne nie trafi do żadnej z jej koleżanek, ale piłkę do własnej siatki skierowała Emely Joester. Trzy minuty później SGS Essen zdobyło honorowe trafienie, jednak decyzją arbiter nie zostało ono uznane. W 74. minucie Vivien Endemann skompletowała hat – tricka. W ostatnim kwadransie do siatki trafiały Riola Xhemaili oraz Svenja Huth. Pierwszy półfinał pucharu Niemiec zakończył się wysoką wygraną Wolfsburga aż 9:0. Wilczyce zakwalifikowały się do 10. finału z rzędu, w którym zmierzą się z Eintrachtem Frankfurt lub Bayernem Monachium.