Polki strzelają i asystują, Fleury idealnie weszło w nowy rok!

Znakomicie 2024 rok rozpoczęło francuskie FC Fleury 91. W meczu 12. kolejki Division 1 Arkema zespół ten rozgromił na wyjeździe Dijon Małgorzaty Grec aż 5:0. Wynik swoim golem otworzyła Dominika Grabowska, a Ewelina Kamczyk zanotowała w tym starciu dwie asysty.

Na boisku od początku zaprezentowały się wszystkie trzy wymienione Polki. Na ławce gospodyń zabrakło Klaudii Jedlińskiej. Dominika Kopińska znalazła się z kolei poza kadrą gości. Po bezbramkowej pierwszej połowie, na drugą odsłonę Małgorzata Grec już nie wyszła.

Bez naszej reprezentantki obrona Dijon wcale nie wyglądała lepiej. Po raz pierwszy Fleury rozmontowało ją w 51. minucie. Ewelina Kamczyk idealnie wyłożyła piłkę na szósty metr do nieupilnowanej Dominiki Grabowskiej, a ta rozwiązała worek z golami. To trzecia ligowa bramka “Grabka” w tym sezonie francuskiej ekstraklasy. Przy trafieniu na 2:0 dla gości ponownie asystowała Kamczyk. Nasza rodaczka podała przed pole karne do Rosemonde Kouassi, a reprezentantka Wybrzeża Kości Słoniowej pokonała bramkarkę Dijon. Niedługo później, w 69. minucie plac gry opuściła Dominika Grabowska.

Kouassi świetną kontrolą piłki popisała się po raz drugi w 80. minucie, co pozwoliło jej na podwyższenie prowadzenia. Nie był to nadal kres możliwości Fleury, bowiem zespół ten w końcówce jeszcze dwukrotnie cieszył się z goli. Najpierw niefortunnie po rzucie rożnym własną bramkarkę pokonała Léa Declercq, a następnie po kluczowym podaniu Eweliny Kamczyk, która zagrała na lewą flankę do Aïrine Fontaine, z bliska wynik na 0:5 ustaliła Tianna Harris.

FC Fleury 91 po dwunastu rozegranych meczach zajmuje aktualnie szóste miejsce w tabeli. Dijon jest natomiast dziewiąte.