fbpx

Polki świetnie rozpoczynają turniej beach soccera!

Reprezentantki Polski w plażowej odmianie futbolu dzisiaj rozpoczęły rywalizację we włoskim Alghero w Europejskiej Lidze Beach Soccera, rywalizację rozpoczęły bardzo udanie!

Polki rywalizują w grupie B z Hiszpanią i Anglią, składy pozostałych grup znajdziecie Państwo TUTAJ. Lista powołanych na turniej zawodniczek przez trenera Mateusza Srokę dostępna jest pod TYM LINKIEM.

Nasze kadrowiczki fantastycznie spisały się w swoim pierwszym pojedynku w Europejskiej Lidze Beach Soccera, na otwarcie rywalizacji w grupie B Polki mierzyły się z bardzo wymagającym zespołem Hiszpanii. Pojedynek zakończył się zwycięstwem podopiecznych Mateusza Sroki 2:0 po dwóch bramkach Kornelii Okoniewskiej, występującej na co dzień w Pogoni Szczecin. Świetna forma zarówno całego zespołu, jak i piłkarki klubu z Tczewa będzie też potrzebna w dniu jutrzejszym, kiedy Polska zmierzy się z Anglią o godzinie 12:45. Trzymajmy kciuki!

Europejska Liga Beach Soccera, grupa B
Hiszpania – Polska 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Okoniewska 6′, 15′

Hiszpania: Laura Gallego, Jennifer Pedro de Blas – Elena Montane, Cristina Gonzalez, Alcaide Martin, Corbacho, Natalia Cuadrado, Sara Gonzalez, Andrea Miron, Carolina Gonzalez, Adriana Manau, Jesica Higueras

Polska: Adriana Banaszkiewicz, Dominika Dewicka – Aleksandra Zielińska, Justyna Matusiak, Angelika Kwiatkowska, Katarzyna Nowak, Kornelia Okoniewska, Magdalena Szpera, Dagmara Suskiewicz, Wiktoria Słowy, Dagmara Świt, Paulina Bednarska

Żółte kartki: Higueras – Matusiak

Sędzia: Renata Jakab

 

Other Articles

NewsyReprezentacjaReprezentacja A
GaleriaNewsy

Comments (1)

  1. Kornelia Okoniewska jest piłkarką Pogoni Szczecin a nie Pogoni Dekpol Tczew, proszę poprawić ten karygodny błąd

Leave a Reply