Hiszpanki okazały się jednak za mocne…

Reprezentantki Polski w beach soccerze w starciu półfinałowym Igrzysk Europejskich 2023 postawiły Hiszpankom bardzo trudne warunki, mimo to jednak uległy 2-3. Już jutro, o godzinie 15:30 Polki rozegrają mecz o brązowy medal, ich przeciwniczkami będą Portugalki.

Polki rozpoczęły mecz bardzo nieszczęśliwie, bowiem już w drugiej minucie straciły bramkę po strzale Sary Gonzalez. Mimo to nasze reprezentantki nie podłamały się i rozgrywały mecz zgodnie z przyjętymi założeniami, konsekwentnie “grając swoje”. Gra toczona była w bardzo dobrym, szybkim tempie, ataki co chwila przenosiły się z jednej bramki pod drugą. Pierwsza tercja zakończyła się przy skromnym prowadzeniu Hiszpanek.

Na drugą tercję nasze kadrowiczki wyszły bardzo dobrze przygotowane mentalnie, pełne animuszu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już po sześciu minutach drugiej tercji Polski były na prowadzeniu 2-1. Najpierw świetnym strzałem w 14. minucie popisała się Dominika Dewicka, chwilę później świetnie odnalazła się pod bramką przeciwniczek Wiktoria Kaczmarek, z najbliższej odległości dobijając piłkę odbitą od słupka. Hiszpania jest klasowym zespołem, podrażniona utratą prowadzenia przystąpiła do intensywnych ataków. Jeden z nich zakończył się bramką zdobytą w 19. minucie przez Cristinę Gonzalez. Po niefortunnej interwencji w polu karnym Polek i faula na Andrei Alcaide sędzia odgwizdał rzut karny, pewnym strzałem zamieniony na bramkę przez samą poszkodowaną. Do końca drugiej tercji wynik nie uległ już zmianie, po szalonym rollercoasterze Polki do trzeciej tercji przystąpić musiały z jednobramkową stratą.

Trzecia tercja rozpoczęła się od kilku bardzo groźnych uderzeń na bramkę Polek, jednak Dominika Dewicka za każdym razem popisywała się efektownymi, fantastycznymi interwencjami. Czas płynął nieubłaganie, w dalszym ciągu prowadziły Hiszpanki… Widać było jak bardzo Polkom zależy na wyrównaniu wyniku spotkania, jak bardzo się starają, nie przekładało się to jednak na stwarzane zagrożenie pod bramką zawodniczek z Półwyspu Iberyjskiego. Na trzy minuty przed końcem spotkania, po błędzie hiszpańskiej defensywy, przed świetną okazją na wyrównanie stanęła Wiktoria Słowy. Niestety, jej uderzenie przewrotką było niecelne. Jeszcze 10 sekund przed ostatnim gwizdkiem Polki miały szansę na remis… Do końca spotkania rezultat meczu nie uległ już zmianie i Polki musiały uznać wyższość Hiszpanek. Należy podkreślić, że był to świetny mecz naszych reprezentantek, które długimi fragmentami gry potrafiły zdominować faworyzowane przeciwniczki.

W jutrzejszym meczu o trzecie miejsce Polki zagrają z Portugalkami o godzinie 15:30, parę finałową utworzyły Ukrainki (zwycięstwo w półfinale z Portugalią 3-1) i Hiszpanki – początek tego spotkania o godzinie 18:30. Trzymajmy kciuki za biało-czerwone, oby to był udany rewanż za pechową porażkę z Portugalią w fazie grupowej, po bramce straconej w ostatnich sekundach gry.

Półfinał
Polska 2-3 Hiszpania

Polska (skład wyjściowy): 12. Adriana Banaszkiewicz – 8. Paulina Bednarska, 9. Magdalena Sobal,  10. Katarzyna Gozdek, 17. Wiktoria Słowy (zawodniczki rezerwowe): 1. Dominika Dewicka, 16. Kornelia Okoniewska, 18. Dagmara Suskiewicz, 19. Magdalena Szpera,  15. Dagmara Swit,  5. Katarzyna Nowak,  11. Wiktoria Kaczmarek.

Hiszpania (skład wyjściowy): 12. Laura Gallego – 2. Andrea Miron, 8. Sara Gonzalez, 9. Carolina Gonzalez, 11. Cristina Gonzalez (zawodniczki rezerwowe): 1. Jennifer Pedro, 3. Andrea Alcaide, 4. Maria Corbacho, 5. Lorena del C. Asensio, 6. Adriana Manau, 10. Jesica Higueras.

Bramki: Banaszkiewicz 14, Kaczmarek 14 – Sara Gonzalez 2, Cristina Gonzalez 19, Alcaide 22 (k)