[Odwiedzamy ligi niższe] Polonia Warszawa zdobywa komplet punktów w swoim pierwszym meczu!

W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki w IV lidze, w grupie mazowieckiej, w której swój pierwszy mecz o stawkę rozegrała drużyna Polonii Warszawa. W niedzielę zespół Polonii zwyciężył z drugim zespołem Uniwersytetu Warszawskiego 0:6!

Składająca się z doświadczonych zawodniczek drużyna Polonii Warszawa była zdecydowanym faworytem w starciu z młodym zespołem Uniwersytetu Warszawskiego. Choć Polonia od pierwszych minut dominowała na boisku, to ambitna gra w obronie Akademiczek sprawiła niemały problem w zdobyciu pierwszej bramki. Pierwszy gol padł dopiero po niemal pół godzinnej grze, kiedy to po niefortunnym zagraniu w obronie Uniwersytetu sędzia podyktował rzut wolny pośredni z dość bliskiej odległości do bramki. Cały zespół UW stanął w bramce, ale nie sprawiło to żadnego problemu Beacie Cabaj, która po otrzymaniu piłki od Emilii Wiadernej, trafiła ponad murem w światło bramki. W samej końcówce pierwszej połowy niewiele brakowało, by Polonia zeszła do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. Po dośrodkowaniu Emilii Wiadernej, Agata Kraszewska chcąc wybić piłkę skierowała ją do własnej bramki, ale niezwykły refleks Urszuli Wróbel uratował zespół przed utratą kolejnego gola.

Druga połowa spotkania to popis strzelecki zespołu gości. Drugą bramkę dla Polonii zdobyła w 49′ kapitan, Ewa Jaroska. Dwie minuty później kolejne trafienie dorzuciła Beata Cabaj. W 54′ drużyna gości prowadziła już czterema bramkami, po drugiej bramce Ewy Jaroskiej. Chwilę później szansę na bramkę miał zespół Akademiczek, po tym jak w sytuacji sam na sam z bramkarką Joanną Kaczmarczyk znalazła się Zofia Niedzwiedzik, ale złe przyjęcie piłki uniemożliwiło wykończenie akci strzałem. W 68′ swoją trzecią bramkę w spotkaniu zdobyła Beata Cabaj. Napastniczka Polonii, na 5 minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, ustaliła również wynik spotkania na 0:6, trafiając do bramki po podaniu od Pauliny Łężak.