Polonia wygrała w sparingu z juniorami czwartoligowca

Polonia Środa Wielkopolska pokonała w meczu sparingowym zespół juniorów czwartoligowej Victorii Września 5:1.

Spotkanie nie rozpoczęło się po myśli pierwszoligowca, który w 21. minucie przegrywał 0:1. Zawodniczki Polonii stratę odrobiły w 28. minucie, gdy rzut karny na bramkę zamieniła Julia Drożak. Niespełna dziesięć minut później było już 2:1, a ze zdobycia gola mogła się cieszyć Aleksandra Szukalska. Przed przerwą mogło być 3:1, jednak rzutu karnego nie wykorzystały gospodynie.

W drugiej części spotkania pierwszoligowiec szybko podwyższył prowadzenie za sprawą Klaudii Nogalskiej, która wykorzystała rzut karny, a po chwili było już 4:1, gdy piłkę w bramce rywali umieściła Katarzyna Ciesiółka. Wynik meczu w 63. minucie ustaliła Aleksandra Szukalska.

Pierwsze ligowe spotkanie Polonia Środa Wielkopolska rozegra 19 bądź 20 sierpnia na własnym stadionie z Ząbkovią Ząbki.

Sparing
Polonia Środa Wielkopolska – Victoria Września (juniorzy) 5:1 (2:1)
Gole dla Polonii: Drożak 28′(k), Szukalska 37′, 63′, Nogalska 53′, Ciesiółka 55′