Polska dołącza do wielkiego projektu Disneya i UEFA!

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował dzisiaj, że nasz kraj będzie jednym z pierwszych, w którym już wiosną tego roku zostanie wdrożony program Playmakers. Jego celem zachęcenie dziewczynek w wieku 5-8 lat do regularnych treningów piłki nożnej oraz zarażenia ich futbolową pasją.

Ten przełomowy program piłkarski powstał dzięki współpracy Disneya z UEFA. Jako pierwszy oprócz naszego kraju zawita on także do szkół, klubów i społeczności lokalnych w Austrii, Belgii, Norwegii, Rumunii, Szkocji i Serbii. Jego wyjątkowość polegać będzie na łączeniu piłkarskich treningów z elementami najpopularniejszych bajek i opowieści Disneya. Dla przykładu, pierwszych dziesięć sesji treningowych programy Playmakers inspirowanych będzie filmem „Iniemamocni 2”. Przeszkoleni szkoleniowcy będą zachęcać dziewczynki do odgrywania ról ich ulubionych postaci, co połączone będzie rzecz jasna z fizycznymi ćwiczeniami. Dzięki temu dzieci mogą połączyć treningi z dobrą zabawą, rozwijając także swoją wyobraźnię. Z biegiem czasu do programu dodawane będą inne przeboje Disneya.

Znalezienie się w gronie pierwszych krajów, które biorą udział w tym paneuropejskim programie, to dla kobiecego futbolu w Polsce duży bodziec do działania i rozwoju. Jeśli naprawdę zależy nam na tym, by więcej dziewczynek zaangażowało się w sport, to musimy zapewnić im ku temu odpowiednie warunki. Jak pokazują badania, zainteresowanie wzrasta, jeśli przy nauce bazuje się na jakiejś historii czy fabule, kiedy się zgodnie współpracuje oraz wtedy, kiedy znika element rywalizacji. Nasi trenerzy są w pełnej gotowości, aby zaangażować się w ten program. Planujemy rozpocząć zajęcia w pierwszej połowie 2020 roku – zapowiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek cytowany przez „laczynaspilka.pl”.

To w tej chwili jedna z najważniejszych inicjatyw UEFA. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że zostaliśmy wybrani jako jeden z pierwszych krajów w Europie do rozpoczęcia pilotażowego programu. Projekt skierowany jest do dziewczynek miedzy piątym a ósmym rokiem życia. Nie tylko jego uczestniczki, ale także rodzice będą mogli przekonać się, że piłka nożna to wspaniały sport przeznaczony dla każdego. Rocznie około 1800 dziewczynek będzie mogło aktywnie i ciekawe spędzić czas wolny oraz przy okazji zainspirować się futbolem. Ten program to kolejna nowa inicjatywa PZPN, która ma przyczynić się do rozwoju piłki kobiecej, na czym nam bardzo zależy – dodała Nina Patalon, trenerka reprezentacji Polski do lat 19.

Ta genialna inicjatywa Playmakers jest kolejnym wspaniałym przykładem długoterminowego zaangażowania Disneya w pomoc przyszłym pokoleniom w prowadzeniu zdrowszego stylu życia. Wykorzystując nasze ukochane postacie i historie jako siłę do czynienia dobra możemy naprawdę coś zmienić i zainspirować rodziny i dzieci do większej aktywności. Jesteśmy więc bardzo dumni, że dzięki współpracy z UEFA w pierwszym ogólnoeuropejskim programie piłkarskim dla dziewcząt będziemy zachęcać w całym regionie coraz więcej z nich do aktywności, budowania swojej pewności siebie i gry w piłkę nożną, a wszystko to w środowisku, które zostało specjalnie dla nich zaprojektowane – skomentowała start tego projektu Nicole Morse, wiceprezes Disney EMEA ds. marketingu zintegrowanego.

Więcej szczegółów na temat programu Playmakers znajdziecie pod TYM LINKIEM.

fot. ministryofsport.com.au

Inne wiadomości

EkstraligaI ligaNewsy

Dodaj komenntarz