U-17: Pewna wygrana Polek na otwarcie eliminacji

W pierwszym spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy do lat 17 reprezentacja Polski prowadzona przez Marcina Kasprowicza pokonała na stadionie Garbarni Kraków rówieśniczki z Chorwacji.

W dziesiątej minucie uderzenie z pola karnego zostało zablokowane jednak do piłki pierwsza doszła Patrycja Kozarzewska jednak w sytuacji sam na sam lepsza okazała się zawodniczka chorwacka. Poli, które dominowały w 16. minucie wyszły na prowadzenie po tym jak indywidualną akcją uderzeniem z szesnastu metrów zakończyła Emilia Szymczak. Kilka sekund później Emilia Szymczak ponownie wpisała się na liste strzelców po serii błędów defensywy rywalek pokonała bramkarkę rywalek. W kolejnych minutach niezwykle aktywna Szymczak ponownie zdecydowała się na uderzenie jednak tym razem bramkarka rywalek pewnie wyłapała uderzenie zawodniczki Górnika Łęczna. W 28.minucie Grzywińska otrzymała podanie z lewej strony minęła rywalkę w polu karnym i pewnym uderzeniem podwyższyła prowadzenie reprezentacji Polski. Po stracie bramki Chorwatki próbowały odpowiedzieć jednak nie mogły przebić się przez defensywę reprezentacji Polski.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków Chorwatek, które wywalczył rzut rożny jednak Polki szybko oddaliły zagrożenie. W odpowiedzi Gasiorek uderzyła z dystansu jednak niecelnie. W 52.minucie uderzenie z dystansu Szymczak, a do piłki odbitej przez Coric dopadła Grzywińska jednak w znakomitej sytuacji uderzyła obok bramki. Polki pomimo upływających minut nie oddały inicjatywy rywalkom i próbowały podwyższyć prowadzenie, W 57.minucie Kuleczka zdecydowała się na uderzenie z dystansu jednak kolejny raz okazało się niecelne. Kilka sekund później znakomite długie podanie otrzymała Grzywińska jednak po raz kolejny przegrała pojedynek sam na sam z bramkarką rywalek. Po godzinie gry faulowana w polu karnym była zawodniczka reprezentacji Polski. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podeszła Julia Pietakiewicz, która strzeliła obrok bramki. W 67.minucie jedną z nielicznych sytuacji w tym spotkaniu miała reprezentacja Chorwacji jednak strzał rywalek okazał się niecelny. W 82.minucie Natalia Guzik znalazła się w dobrej sytuacji jednak zdecydowała się na podanie do jednaj z zawodniczek, które okazało się niecelne. W ostatnich sekundach spotkania kolejne znakomitą sytuację zmarnowały reprezentantki Polski, które nie potrafiły pokonać bramkarki rywalki. W doliczonym czasie gry Oliwia Bałdyga uderzyła z dystansu i podwyższyła prowadzenie Biało-Czerwonych. W 95.minucie Julia Pietakiewicz wykorzystała sytuację jeden na jeden z bramkarką rywalek i ustaliła wynik spotkania.

W dniu jutrzejszym Biało-Czerwone zmierzą się z reprezentacją Anglii (godzina 14:00), która w pierwszym spotkaniu przegrała z Francją 2:1.