Polskie piłkarki w grze FIFA 23!

EA Sports oficjalnie potwierdziło, że od najnowszej edycji gry FIFA dostępne będą kobiece ligi. Na początek będą to angielska Women’s Super League i francuska Division 1, a to oznacza, że już niebawem będzie można zagrać reprezentantkami Polski!

W nowym sezonie ligi francuskiej wystąpią na chwilę obecną Paulina Dudek (PSG), Nikola Karczewska, Dominika Grabowska oraz Ewelina Kamczyk (wszystkie FC Fleury 91), Kinga Szemik (Stade Reims) i Małgorzata Grec (FCO Dijon). Oznacza to, że w nowej Fifie będzie co najmniej sześć polskich piłkarek. Sporo mówi się o odejściu Nikoli Karczewskiej z Fleury, lecz ona ma obrać kierunek na ligę angielską, zatem nawet w przypadku transferu polskiej napastniczki, 22-latka i tak będzie w grze FIFA 23.

Oprócz Barclays FA Women’s Super League oraz Division 1 Arkema, w najpopularniejszej piłkarskiej symulacji świata dostępny będzie po odpowiedniej aktualizacji także turniej finałowy przyszłorocznych Mistrzostw Świata Kobiet w Australii i Nowej Zelandii. Na Mundialu jednak Polek raczej nie zobaczymy, wobec czego musimy się zadowolić ich sylwetkami w rywalizacji klubowej.

Kolejną nowością w nowej odsłonie FIFA jest fakt, iż na okładce obok piłkarza PSG Kyliana Mbappé zobaczymy napastniczkę Chelsea i reprezentacji Australii Sam Kerr.

Premiera gry FIFA 23 planowana jest na 30 września tego roku i pojawi się na komputerach stacjonarnych oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5 i Nintendo Switch. Osoby, które zdecydują się na zakup droższej wersji (Ultimate Edition) wirtualną rywalizację będą mogły rozpocząć już 27 września.

To ostatni rok gry FIFA pod znaną na całym świecie nazwą. W przyszłym roku ten symulator piłki nożnej ukaże się już jako EA SPORTS FC. Wówczas najprawdopodobniej dodane zostaną kolejne ligi kobiece, takie jak choćby niemiecka, hiszpańska i włoska, a co za tym idzie będzie jeszcze więcej polskich piłkarek.

Warto dodać, że Paulina Dudek pojawiła się już w oficjalnym zwiastunie FIFA 23! Reprezentantkę Polski możemy dostrzec ustawioną w murze po prawej stronie, podczas wykonywania rzutu wolnego przez Catarinę Macário z Olympique Lyon, a także kilka sekund wcześniej, kiedy Amerykanka wychodzi z akcją i jest faulowana ostrym wślizgiem przez wirtualną Amandę Ilestedt – partnerkę naszej rodaczki z defensywy PSG.

Zwiastun nowej edycji gry FIFA (moment z Dudek ustawioną w murze od 1:13):

Inne wiadomości

EkstraligaPolska

Dodaj komenntarz