Nieudany debiut nowego trenera, porażka szczecinianek w sparingu z Unionem

Piłkarki Pogoni Szczecin rozegrały swój pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. Ich rywalkami była drużyna Unionu Berlin. Niemiecki trzecioligowiec pokonał żeński zespół Portowców 2:1.

W pierwszej połowie lekką przewagę miały zawodniczki z Niemiec i udokumentowały to bramką 28. minucie. Wynik otworzyła Dina Orschmann. Gospodynie próbowały odrobić straty, jednak do przerwy ta sztuka im się nie udała.

Po przerwie piłkarki ze Szczecina w dalszym ciągu próbowały odpowiedzieć i w 62. minucie Natalia Oleszkiewicz strzeliła przepiękną bramkę z narożnika pola karnego. W grze obu drużyn było widać wiele chaotycznych zagrań i prawie do końca meczu tak wyglądało to spotkanie. Ostatecznie to Niemki wyszły zwycięsko z tego pojedynku strzelając bramkę w samej końcówce meczu. Wygraną przedstawicielkom Regionalligi dała Hannah Kratz.

Sparing z Unionem był nieoficjalnym debiutem Piotra Łęczyńskiego na trenerskiej ławce Pogoni. 38-latek szkoleniowcem Dumy Pomorza został przedwczoraj. W żeńskiej ekipie Portowców zabrakło Roksany Ratajczyk, która przechodzi do ligowego rywala, o czym informowaliśmy TUTAJ.

Sparing
Pogoń Szczecin – 1. FC Union Berlin 1:2 (0:1)
Oleszkiewicz 62′ – Orschmann 28′, Kratz 87′

Pogoń (skład wyjściowy): Sapor – Dyguś, zawodniczka testowana, Bużan, Radochońska, Łaniewska, zawodniczka testowana, Brodzik, Garbowska, Szcześniak, Olszekiewicz