fot. Wiktoria Łabędzka

Lech Poznań UAM – beniaminek Fox Travel III ligi – o krok od kolejnego awansu. Zespół prowadzony przez trenerkę Alicję Zając przed ostatnią serią gier sezonu 2021/22 plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli, a o drugą w swojej dwuletniej (!) historii „promocję” o klasę rozgrywkową wyżej powalczy w sobotę w Szczecinie, gdzie zmierzy się z LFA.

Zaledwie kilka dni temu obchodziły rocznicę awansu, a w sobotę mogą cieszyć się z następnego. Lech Poznań UAM, a w zasadzie drużyna występująca pod szyldem niebiesko-białych – reprezentująca wcześniej KU AZS UAM Poznań – w niespełna dwa lata swego funkcjonowania może zaliczyć spory „skok”. Skok w niemal niezmienionym składzie personalnym, modyfikowany wyłącznie kosmetycznie, i to pomimo wejścia do gry wielkiego gracza, czyli ekipy świeżo upieczonych mistrzów kraju.

– Mówiło się, że budujemy to wszystko na spokojnie, a my, będąc beniaminkiem, liderujemy w swojej grupie, więc wiadomo, że teraz przychodzi ochota na coś więcejmówiła w listopadzie na łamach portalu aosporcie.pl trenerka Lecha Poznań UAM, Alicja Zając. „Krok po kroku” – to coś, co można było usłyszeć od niej w tamtym okresie dość często. Jednak droga ta okazała się słuszna. O ile lechitkom w poprzedniej rundzie zdarzały się drobne potknięcia, o tyle wiosną są praktycznie bezbłędne.

Zmiana ustawienia – gra trójką z tyłu – pozwoliła na dobre rozstrzelać się ofensywie, która co mecz raczy kibiców kilkoma golami. Zawodniczkom Alicji Zając co prawda przytrafa się stracić niepotrzebną bramkę, lecz w ostatecznym rozrachunku nie ma ona większego wpływu na rezultat spotkania. Nawet gdy w Niemczu po niespełna godzinie gry przegrywały 0:2, potrafiły odwrócić losy starcia, które ostatecznie zakończyło się wynikiem 6:3.

Ich tempu potrafiła dorównać wyłącznie Juna-Trans Stare Oborzyska. Jednak i podopieczne trenera Marcina Adamczaka straciły po drodze punkty, co pozwoliło niebiesko-białym zostać samodzielnymi liderkami ligi na cztery spotkania przed końcem. Tego dotychczas nie wypuściły. Nadzieją na powstrzymanie lechitek dla walczącej od kilku sezonów o awans podkościańskiej ekipy było ich bezpośrednie starcie, na szczycie ligi, ale te zakończyło się remisem.

Istotny krok w kierunku awansu drużyna Lecha Poznań UAM postawiła także przed tygodniem. I to nie byle gdzie, gdyż na Stadionie Poznań w starciu z KA 4 resPect Krobia. Teraz do wykonania zostało to ostatnie, lecz i kluczowe posunięcie: wywalczenie korzystnego rezultatu w Szczecinie.

Galeria z meczu Lech Poznań UAM – KA 4 resPect Krobia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here