fot. P. Skiba Fotografia

Powołania na czerwcowe mecze reprezentacji Polski

Pierwsza faza kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2027 dobiega końca. W nadchodzącym miesiącu Biało – Czerwone czekają dwa starcia: z Francją i Holandią. Selekcjonerka Nina Patalon rozesłała powołania. 

Reklama

5 czerwca o godzinie 18:00 reprezentacja Polski podejmie na swoim terenie reprezentację Francji. W pierwszym meczu tych zespołów padł rezultat 4:1 na niekorzyść podopiecznych Niny Patalon. W pojedynku z Holandią Biało – Czerwone zremisowały natomiast 2:2 po trafieniach Pajor i Tomasiak. 

Debiutanckie powołanie do reprezentacji Polski otrzymała Julia Walentowicz, która broni barw szwedzkiego KIF Orebro. Po ponad trzech latach do seniorskiej kadry wróciła natomiast Klaudia Maciążka, która występuje w GKS-ie Katowice. Wraz z klubową koleżanką, Kingą Seweryn, Pauliną Tomasiak z Górnika Łęczna i Patrycją Sarapatą z zespołu mistrza Polski, Czarnych Sosnowiec pozostają jedynymi zawodniczkami z rodzimej Orlen Ekstraligi. 

Lista powołanych zawodniczek

Bramkarki: Kinga Seweryn (GKS Katowice), Kinga Szemik (West Ham United) Julia Woźniak (Sporting Lizbona)

Obrończynie: Jagoda Cyraniak (Olympique Marsylia), Paulina Dudek (Paris Saint-Germain), Magda Piekarska (AS Roma), Julia Walentowicz (KIF Orebro), Martyna Wiankowska (FC Köln), Oliwia Woś (Bristol City), Aleksandra Zaremba (Costa Adeje Tenerife) , Wiktoria Zieniewicz (FC Basel)

Pomocniczki: Weronika Araśniewicz (VfL Wolfsburg), Gabriela Grzybowska (Dijon FCO) , Ewelina Kamczyk (AC Milan), Milena Kokosz (Rosenborg BK), Patrycja Sarapata (Czarni  Sosnowiec), Natalia Wróbel (Glasgow City)

Napastniczki: Nadia Krezyman (Dijon FCO), Klaudia Maciążka (GKS Katowice), Ewa Pajor (FC Barcelona), Paulina Tomasiak (GKS Górnik Łęczna), Weronika Zawistowska (FC Köln)

Reklama
Opublikowano: 25.05.26

Polecamy