fbpx

Poznaliśmy “Piłkarkę Roku”! Zwyciężyła kolejny raz!

Czwarte zwycięstwo w plebiscycie tygodnika “Piłka Nożna” na “Piłkarkę Roku”, po raz drugi z rzędu, napastniczka VfL Wolfsburg i reprezentacji Polski – Ewa Pajor!

Pisząc o zawodniczce, która po raz kolejny zdobyła w plebiscycie tygodnika “Piłka Nożna” tytuł “Piłkarki Roku”, większość sympatyków kobiecego futbolu z pewnością bez trudu domyśliła się o kogo chodzi – Ewa Pajor! Napastniczka niemieckiego VfL Wolfsburg o tytuł najlepszej piłkarki 2024 roku rywalizowała z piłkarkami również występującymi we Frauen Bundeslidze: Natalią Padillą-Bidas z 1. FC Köln oraz Tanją Pawollek z Eintrachtu Frankfurt.

Miniony rok Ewa Pajor z pewnością może zaliczyć do bardzo udanych. Z VfL Wolfsburg dotarła do wielkiego finału Ligi Mistrzyń, w którym co prawda nie udało się wygrać (porażka 2:3 z FC Barceloną), ale polska napastniczka zdobyła tytuł królowej strzelczyń tych elitarnych rozgrywek z dziewięcioma trafieniami na koncie. Jako kapitanka kadry narodowej prowadzonej przez Ninę Patalon mogła świętować z zespołem duży sukces, bo za takie bez wątpienia należy uznać awans reprezentacji Polski do elity w Lidze Narodów. Ewa Pajor miała w tym duży udział, w drodze do dywizji A, 27-letnia napastniczka zdobyła pięć bramek.

W takich słowach Ewa Pajor wypowiedziała się na temat celu kadry narodowej w sezonie 2023/2024: “Przed nami bardzo ważny sezon, chcemy osiągnąć swoje ambitne cele. Kibice bardzo nas wspierali i zrobimy wszystko, by w 2024 r. awansować na mistrzostwa Europy. Chcemy za rok walczyć o tytuł “Drużyny Roku.”

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to 

Other Articles

Liga MistrzyńNewsyZagranica

Leave a Reply