fbpx

Poznaliśmy zimowe plany Jagiellonek. AZS UJ ma przed sobą cztery sparingi

AZS UJ Kraków ogłosił dzisiaj plan zimowych przygotowań. Zespół, który pierwszy tegoroczny mecz o punkty zagra już 10 lutego, w ciągu najbliższych tygodni ma w planach cztery spotkania kontrolne.

Pierwszym sparingowym rywalem podopiecznych Krzysztofa Kroka będzie pierwszoligowa Skra Częstochowa. Potyczka ta odbędzie się już jutro na stadionie Prądniczanki Kraków przy ulicy Boboli 5. Na swoim domowym obiekcie Jagiellonki rozegrają także następny sparing. Rywalem będzie inny zespół z zaplecza Orlen Ekstraligi – UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna.

Po drugim sparingu AZS UJ Kraków wystąpi już w meczu ligowym. Będzie to zaległe starcie w ramach 11. kolejki Ekstraligi. Ekipa ze stolicy Małopolski 10 lutego o godzinie 12:00 zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Łęczna. Pierwotnie spotkanie to miało odbyć się w połowie listopada, lecz na przeszkodzie stanęły wówczas warunki atmosferyczne.

Trzeci zimowy sparing krakowianki mają zaplanowany na 18 lutego. Na własnym stadionie ekstraligowiec podejmie aktualne wiceliderki ligi słowackiej MFK Ružomberok. Przygotowania do rundy wiosennej AZS UJ zakończy 24 lutego wyjazdowym starciem z Baníkiem Ostrawa. Prowadzony przez Witolda Zająca zespół jest obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli czeskiej ekstraklasy.

Zawodniczki Krzysztofa Kroka po dziesięciu rozegranych meczach Orlen Ekstraligi plasują się na dziewiątym miejscu w tabeli z dorobkiem 10 punktów. Ich pierwszym rywalem w ramach rundy rewanżowej będzie lider rozgrywek, Pogoń Szczecin. Potyczka ta odbędzie się w pierwszy weekend marca na terenie Portowców.

Other Articles

FutsalNewsyPuchar Polski
NewsyPolskaReprezentacja

Leave a Reply