Poznański UAM liderem grupy północnej po spotkaniu w Białymstoku!

W zaległym spotkaniu 1. kolejki Ekstraligi Futsalu gr. północnej AZS UAM Poznań po ciekawym meczu pokonał DTS Helios Białystok, zwyciężając 4:0 nad ostatnią drużyną tabeli.

Podczas pierwszej połowy nie zobaczyliśmy jednak żadnego gola i do przerwy obecny mistrz Polski dość niespodziewanie bezbramkowo remisował, choć sytuacji na zdobycie trafienie nie brakowało. Gospodynie bardzo mądrze broniły się, nie dając przy tym akademiczkom z Poznania możliwości wyjścia na prowadzenie. Podopieczne Wojciecha Weissa tak naprawdę cały czas prowadziły atak na bramkę białostoczanek.

W drugiej części gry faworytkom z Poznania już udało się wyjść na prowadzenie. Tego w 22. minucie dokonała Zuzanna Sawicka. Zawodniczka UAM-u, która została pozostawiana bez krycia uderzyła mocno pod poprzeczkę, dając przyjezdnym pierwszego gola w zaległym pojedynku. Około minutę później ponownie Sawicka wpisała się na listę strzelczyń. Tym razem zawodniczka poznańskiej drużyny oddała uderzenie w prawą stronę bramki strzeżonej przez Bryk. Strzał był na tyle dokładny, że bramkarka Heliosu nie miała szans na skuteczną obronę tej sytuacji.

Zaledwie kolejne 13 sekund potrzebowały futsalistki UAM-u aby zdobyć kolejne trafienie. Zdobycz bramkową w meczu zaliczyła Aleksandra Jankowska, która uderzyła z ostrego kąta przy lewym słupku białostoczanek. Zawodniczki Heliosu w drugiej połowie zaledwie po upływie 3 minut i 13 sekund straciły aż trzy gole. Przez kolejne minuty meczu poznanianki cały czas prowadziły atak w stronę bramki gospodyń. Czwartego gola po upływie dziewięciu minut w drugiej połowie zdobyła Sandra Lichtenstein. Zawodniczki obecnych mistrzyń Polski świetnie rozegrały tą akcję, a bardzo dobrze przy tej bramce asystowała Sutkowska, która to jednym podaniem dała autostradę swojej klubowej koleżance na zdobycie gola. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie zobaczyliśmy i dzięki temu zwycięstwo aktualne mistrzynie Polski wysunęły się na pierwszą lokatę w grupie północnej Ekstraligi. Można powiedzieć, że w meczu zobaczyliśmy dwie różne drużyny Heliosu: tą z pierwszej połowy oraz tą z drugiej części spotkania.