Przedłużone panowanie króla. Pogoń Dekpol Tczew ponownie najlepszy

Za nami trzy dni zmagań w Futsalowych Mistrzostwach Polski kobiet do lat 19. Pogoń Tczew, która broniła tytułu sprzed roku, w tym grała przed własną publicznością i ponownie okazała się najlepszą ekipą w naszym kraju. W finale pokonała Rekord Bielsko-Biała 3:1

W niedzielny poranek już o 9 rozpoczęliśmy zmagania w fazie play off. Na początek obejrzeliśmy grad bramek w meczu AZS UAM Poznań – Pogoń Tczew (4:7). Kibice zgromadzeni na hali już z samego rana obejrzeli aż 11 goli i zwycięstwo swojego zespołu, zespołu, który broni tytułu Mistrza Polski. 

Po tym spotkaniu nie mniej emocji było podczas meczu UKS SMS Łódź – UKS Ząbkovia Ząvbki (1:1, k 3:2).  Tam mecz w regulaminowym czasie padł remis. A konkurs karnych lepiej wykonywały piłkarki z Łodzi, eliminując Ząbkovię.

W trzecim ćwierćfinale zmierzyły się Stomilanki Olsztyn Wierzbowianką Wierzbno (0:1). I Tutaj również o wyniki długo drżały oba zespoły. Na niespełna 60 sek. przed końcem meczu gol Wierzbowianki przypieczętował im awans do półfinału.

Idealnie o 12, na parkiety wybiegł ekipy LKS Rolnika Głogówek oraz BTS Rekord Bielsko-Biała (0:5). I tutaj również długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Nastąpiła jednak chwila rozprzężenia w szeregach Rolnika, a Rekord wykorzystał to bezlitośnie w 120 sek. zdobywając trzy gole. Ostatecznie ich wynik zatrzymał się na pięciu trafieniach.

Po tym spotkaniu przystąpiliśmy do fazy Półfinałowej. Tam na początek obrońcy tytułu, a zarazem gospodarze z Tczewa podejmowały UKS SMS Łódź (1:1 k 4:2). Kibice już w pierwszej części meczu zobaczyli dwa gole. A później, dobry, wyrównany mecz zakończony konkursem rzutów karnych, po których w finale zameldowała się ekipa aktualnych Mistrzyń Polski.

O 14:00 do gry o możliwość zagrania w finale przystąpił Rekord Wierzbowianką (2:2 k 4:2). Naprzeciw siebie stanęły ekstraligowa bramkarka Rekordu — Natalia Majewska i zdecydowana liderka Wierzbowianki – Patrycja Sarapata. W mecz lepiej weszły piłkarki z Małopolski, szybko zdobywając pierwszego gola. Jednak to gol Marii Suwady na 2:2 był ozdoba spotkania, o którego wyniku zadecydowały rzuty karne. 

W meczu o brązowy medal UKS SMS Łódź mierzył się z Wierzbowianką (3:3 k 2:4).  

Początek tego spotkania należał do łodzianek, ale na przerwę obie drużyny schodziły przy stanie remisowym. Gdy do końca spotkania było lekko ponad 4 min. Nicole Jendrzejczyk wykorzystała przedłużony rzut karny, wyprowadzając swoją ekipę na prowadzenie. Julia Kolis na 123 sekundy przed końcem jeszcze walała nadzieje w łódzki SMS, doprowadzając do remisu, a chwilę później ta sama zawodniczka strzeliła gola dającego prowadzenie. Na 50 sek. przed końcowym gwizdkiem kolejny błysk geniuszu Patrycji Sarapaty dał remis Wierzbowiance i doprowadził do rzutów karnych, w których więcej zimnej krwi zachowały futsalistki z woj. Małopolskiego

W wielkim finale zagrały obrończynie tytułu Pogoń Dekpol Tczew oraz BTS Rekord Bielsko-Biała (3:1).

Do przerwy w tym meczu było 0-0, jednak nikt z widzów na nudę narzekać nie mógł. Oba zespoły nastawione dość ofensywnie atakowały raz po raz. Bramka padła jednak dopiero czterdzieści sekund po wznowieniu gry. Gola na 1-0 zdobyła Magdalena Sobal. Chwile później, podwójne zagranie z Majewską i piękną akcję z rzutu wolnego rozegrały futsalistki Pogoni, podwyższając wynik spotkania i mocno zbliżając się do złotych medali. Na sześć minut przed końcem tczewianki zdobył gola na 3:0 i potwierdziły dominacje w tej kategorii wiekowej. Rekord co prawda zdobył gola na 3:1,  ale na więcej brakło czasu. W końcowym rozrachunku Rekord wywozi srebrne medale. 

Pogoń Dekpol Tczew drugi rok z rzędu została Mistrzem Polski w Futsalu w kat. do lat 19 !

 

Najbardziej wartościową futsalistką uznano: Julia Jędrzejewska (Pogoń Dekpol Tczew)
Najlepszą bramkarką uznano: Natalia Majewska (Rekord Bielsko-Biała)
Królową strzelczyń została: Patrycja Sarapata (Wierzbowianka)

O wynikach z dnia pierwszego oraz drugiego przeczytacie w linkach poniżej.

Wyniki Dzień 1
Wyniki Dzień 2

Wszystkie wyniki odnaleźć można na oficjalnej stronie Futsalowch Mistrzostw Polski: WYNIKI

Inne wiadomości

NewsyPolki za granicąZagranica
FutsalFutsalPuchar Polski

Dodaj komenntarz