Przedstawicielka Ekstraligi zapewnia zwycięstwo Słowacji!

Reprezentacja Słowacji pokonała w spotkaniu eliminacyjnym do mistrzostw Europy Łotwę 2:0, a obydwa trafienia zanotowała występująca w Górniku Łęczna, Patrícia Hmírová.

W dzisiejszym spotkaniu  reprezentacjami Słowacji z Łotwą oprócz ekstraligowych zawodniczek na boisku mieliśmy także polski akcent w postaci trójki, a właściwie czwórki sędziowskiej. Spotkanie  poprowadziła Monika Mularczyk, której na linii pomagały Aleksandra Prus oraz Paulina Baranowska, a funkcję sędziego technicznego pełnił Jarosław Przybył.

Spotkanie toczyło się głownie pod dyktando gospodyń i już w 7. minucie w polu karnym sfalowana została Patrícia Hmírová, a prowadząca spotkanie polska sędzia bez namysłu wskazała na wapno. Do wykonania  rzutu karnego podeszła  sama poszkodowana Patrícia Hmírová, która pewnym strzałem pokonała bramkarkę rywalek.

W 34. minucie spotkania po raz drugi prowadząca spotkanie, Monika Mularczyk wskazała na rzut karny dla gospodyń. Egzekutorką ponownie była Patrícia Hmírová, która podwyższa na 2:0.

W wyjściowej 11 oprócz zdobywczyni dwóch bramek, zagrały także przedstawicielki klubu KKS Czarni Sosnowiec Patrícia Fischerová oraz Andrea Horváthová. Należy także odnotować fakt, że od 65. minuty spotkania na boisku pojawiła się Veronika Sluková czwarta przedstawicielka naszej ligi.

W 82. minucie spotkania przed szansą ustrzelenia hattricka była Patrícia Hmírová jednak nie wykorzystała trzeciego w tym meczu rzutu karnego, tym razem uderzenie zawodniczki Górnika zostało obronione przez bramkarkę

El. ME -grupa F
Słowacja- Łotwa  2:0 (2:0)
Hmírová 7’ 34’

Słowacja: Korenčiová – Havranová (65’ Žemberyová) , Bíróová, Fischerová, Hmírová,  (83’ Ondrušová)  Bartovičová, Mikolajová (90+1’ Semanová), Škorvánková, Vojteková, A. Horváthova, Šurnovská (65’ Sluková)

W tabeli grupy “F” przewodzi Szwecja z dziewiętnastoma punktami, ustępuje jej ilością goli Islandia, która ma mecz mniej.  Słowacja z  dziesięcioma punktami jest  na trzecim miejscu, wyprzedza o 3 punkty Węgry którzy mają o jeden mecz rozegrany więcej. Tabele zamyka Łotwa z zerowym punktem