Paris Saint-Germain z Pucharem Francji

W finałowym spotkaniu Coupe de France Paris Saint-Germain wygrało 1:0 z FC Fleury 91, a gola na wagę tytułu zdobyła w 74. minucie spotkania Lieke Martens.

Finałowe spotkanie odbyło się w Montpellier. Aby zagrać w meczu decydującym o pucharze, Fleury pokonało cztery zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej: Guingamp, Dijon, Lille oraz Olympique Lyon. Paryżanki zaś na drodze do finału napotkały ekipy Rennes, Saint – Etienne, Le Puy Auvergne oraz Paris FC.

W pierwszej połowie nie działo się za wiele: Fleury nastawiło się na defensywę, przez co Paryżanki miały spore trudności ze stworzeniem okazji. Po pierwszych 45. minutach utrzymywał się bezbramkowy remis.

Od 66. minuty PSG musiało radzić sobie w dziesiątkę, bowiem Thiniba Samoura zobaczyła dwa żółte kartoniki w ciągu pięciu minut. Osłabienie nie przeszkodziło jednak Paryżankom, aby wyjść na prowadzenie. W 74. minucie zmienniczka Lieke Martens otworzyła wynik spotkania. Sześć minut później nadarzyła się świetna okazja ku podwyższeniu rezultatu, jednak futbolówka po uderzeniu Tabithy Chawingi nieznacznie minęła się ze słupkiem. Fleury nie zdołało stworzyć znacznego zagrożenia pod bramką Constance Picaud i wynik nie uległ już zmianie. Dla PSG to czwarty puchar Francji w ich historii.

Na boisku zobaczyliśmy dwie reprezentantki Polski. Występująca we FC Fleury 91 Dominika Grabowska zagrała od pierwszej minuty i opuściła boisko w 79. na rzecz Eweliny Kamczyk. Poza kadrą meczową Fleury znalazła się Dominika Kopińska. W drużynie z Paryża całe spotkanie na ławce rezerwowych spędziła Katarzyna Kiedrzynek, a Oliwia Szperkowska znalazła się poza kadra meczową.