Puchar Polski: Beniaminek 1 LIGI melduje się w Ćwierćfinale

W spotkaniu 1/8 Finału Pucharu Polski spotkały się ze sobą zespoły UNIFREEZE Górzno oraz UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, a więc ubiegłoroczny spadkowicz 1 ligi oraz jej beniaminek. Mecz zakończył się wysokim wręcz hokejowym wynikiem 8:4 dla zespołu z zaplecza najwyższej klasy rozgrywkowej.

Obydwie drużyny poprzedzający weekend mogły zaliczyć do bardzo udanych. Zespół z Górzna wygrał swój mecz w lidze futsalu i awansował do final four, natomiast piłkarki z Jelnej pewnie ograły lidera 1 Ligi. W dniu dzisiejszym jednak piłkarki TRÓJECZKI miały więcej argumentów i nie pozostawiły przeciwniczkom złudzeń po świetnym comebacku. Od samego początku przyjezdne starały się prowadzić spotkanie lecz mimo optycznej przewagi po błędach w defensywie to gospodynie wyszły na prowadzenie a w 20 minucie na tablicy wyników widniało już 2:0. Na to postanowiła odpowiedzieć kapitan zespołu z Jelnej i w 15 minut skompletowała klasycznego hat-tricka. Do przerwy 2:3.

Po zmianie stron to znów miejscowe wykorzystały błędy przeciwnika i zdobyły bramkę na remis. Mimo to beniaminek szybko przejął całkowicie kontrolę w meczu i po bramkach Romuzgi, Piksy x2 oraz Klaudii Gniadek, która zaliczyła wejście smoka i tuż po zameldowaniu się na placu gry pięknym strzałem głową pokonała golkeeaperke przeciwniczek. Warto zaznaczyć ,że Klaudia wraca do gry po 2 letniej przerwie spowodowanej kontuzją.

Po meczu o kilka słów poprosiliśmy kapitan drużyny z Jelnej – Paulinę Tomasiak

-,, Mecz 1/8 Pucharu Polski podjęłyśmy przeciwnika Unifreeze Górzno, który występuje w drugiej lidze. Mimo wygranego meczu, wynik 8:4 nie odzwierciedla tego co działo się na boisku, ponieważ  byliśmy w tym meczu drużyną dominującą ale jednak nie zagraliśmy na najwyższym poziomie mimo to udało się wygrać. Jesteśmy z tej wygranej zadowoleni. Strzelenie pierwszej bramki dało nam motywację do dalszej walki. Druga bramka na 2:2 jeszcze bardziej utwierdziła nas w tym, że jeszcze nic nie jest stracone. Bramka na 3:2 pozwoliła uspokoić grę. Później dziewczyny się rozkręciły i zaczęły strzelać kolejne gole. Bramka z wolnego w moim wykonaniu przypieczętowała naszą wyższość w tym spotkaniu. W ten sposób meldujemy się w ósemce najlepszych drużyn w Polsce. Teraz skupiamy się na meczach ligowych i czekamy na losowanie drużyn w ćwierćfinale. ”