fbpx

Real Madryt oficjalnie wchodzi do gry! Co nas czeka w najbliższym czasie?

Dzisiaj, 1 lipca oficjalnie hiszpańskie CD Tacón zmienia się w Real Madryt. Żeńska ekipa „Królewskich” planuje już w swoim premierowym sezonie walkę o najwyższe cele.

Tacón minione rozgrywki Primera Iberdrola zakończyło dopiero na 10. miejscu w tabeli, dlatego w zespole Realu Madryt dojdzie tego lata do kadrowej rewolucji. Pewne jest odejście aż jedenastu piłkarek. Są to Malena i Samara Ortiz, Esther Martín-Pozuelo, Patricia Carballo, Ana Valles, Marina Martín, Gema Prieto, Osinachi Ohale i Ainoa Campo. Jak dotąd pracodawcę znalazła tylko ta ostatnia, wiążąc się umową z Deportivo La Coruña.

Liczne rozstania z zespołem oznaczają jednocześnie dużą aktywność Realu na rynku transferowym. Hiszpański „As” podaje, że pierwszym wzmocnieniem nowego klubu ma zostać María Isabel Rodríguez. 20-letnia bramkarka ostatni sezon spędziła w Deportivo, notując tam 12 ligowych występów. Z końcem czerwca wygasła jej umowa z dotychczasowym pracodawcą i jest już ponoć w stolicy, by podpisać kontrakt z Realem. Wcześniej „Misa” była rezerwową piłkarką lokalnego rywala „Królewskich” – Atlético Madryt.

Lista życzeń Realu jest jednak znacznie dłuższa. Zdaniem hiszpańskich mediów znajdują się na niej Ona Batlle, Ivana Andrés, Eva Navarro, Marta Corredera , Maitane López (wszystkie Levante), Maite Oroz (Athletic Bilbao), Marta Cardona, Lucía Rodríguez, Nahikari García (wszystkie Real Sociedad), Berta Pujadas (Valencia), Cata Coll (Sevilla), Tere Abelleira (Deportivo) i Kheira Hamraoui (FC Barcelona). Do tej pory madrycki zespół nie ogłosił jeszcze żadnego transferu, jednak teraz, gdy klub oficjalnie rozpoczął już funkcjonowanie, w najbliższych dniach możemy spodziewać się oficjalnych potwierdzeń podpisania kontraktów z nowymi piłkarkami.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply