Rekord z zaliczką trzech goli przed rewanżem

Rekord wykorzystał swoje szanse, i pewnie pokonał AZS UG w pierwszym meczu ćwierćfinałowym fazy Play Off. Choć o wynik niemal do końca trzeba było walczyć. Gole Szafran, Kłębek oraz Nowak wystarczył do zwycięstwa 4:1 w dalekim Gdańsku.

Mecz rozpoczął się od ataków futsalistek z Bielska. Po jednym z rozegrań stałego fragmentu gry piłka uderzyła w słupek po strzale Magdaleny Skolarz. Później groźnie zrobiło się pod bramką Klaudii Ciupy, ale wynik pozostawał bez zmian.

Około 5 minuty, dobry dwójkowy atak Katarzyny Moskały z Magdaleną Knysak, ale czujne na posterunku Weronika Wieżynis. Z drugiej strony równie dobrze radziła sobie jej vis-à-vis.

Początek meczu na pewno mógł się podobać. Oba zespoły postawiły na ofensywę, i to dało skutek w ósmej minucie. Wymiana piłek, pomiędzy Mają Szafran i  Klaudią Nowacką, i ta pierwsza otrzymała piłkę do “pustaka”, otwierając wynik spotkania.

W 14. minucie dobrze piłkę przy linii autowej wyłuskała Anna Chóras, oddała piłkę do idealnie ustawionej Laury Kłębek w środkowej strefie pod bramką i mając przed sobą tylko Wieżynis podwyższyła wynik spotkania na 2-0.

Początek drugiej połowy nie różnił się od tego sprzed dwudziestu minut. Tyle że tym razem Wiktoria Nowak ograła na prawej flance Izabelę Pawłowską i precyzyjnym strzałem przy słupku podwyższyła prowadzenie Rekordu w Gdańsku.

Na dziesięć minut przed końcem meczu do głosu coraz mocniej dochodziły podopieczne Tomasza Aftańskigo, co udało udokumentować się gole Zawistowskiej na trzy minuty przed końcem spotkania.

Podopieczne Samuela Janii dołożyły też czwartą bramkę. Dobrze dziś dysponowana Wiktoria Nowak, przedarła się przez obronę,  po jej strzale jeszcze odbiła się od Weroniki Dziadury i w trzydziestej trzeciej minucie wpadła do bramki po raz czwarty.

Choć mecz wydawał się równy dla obu ekip, to właśnie futsalistki z Podbeskidzia przywożą z dalekiego Gdańska zaliczkę trzech goli przed rewanżem, mimo iż mogło być ich mniej. Przedłużonego karnego nie wykorzystały piłkarki z wybrzeża, a na 59 sekund przed końcem słupek pomógł bielszczankom zachować przewagę.