Rekordowe widowisko na Camp Nou

91 553 widzów ustanowiło nowy rekord widzów oglądających na żywo mecz kobiecej piłki nożnej, a stało się to dziś na Camp Nou podczas rewanżowego spotkania ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Zawodniczki obu zespołów sprawiły kibicom niezwykle emocjonujące widowisko, w którym ostatecznie FC Barcelona pokonała Real Madryt 5:2 i jako pierwsza zameldowała się w półfinale pucharu.

Wynik spotkania otworzyły gospodynie. Po wycofaniu przy linii bocznej w 8’ piłkę otrzymała María Pilar León, która strzałem z dystansu perfekcyjnie zmieściła piłkę pod poprzeczką, nie dając szans na interwencję Maríí Rodríguez. Odpowiedź ze strony Realu padła w 16’ z rzutu karnego po tym, jak w polu karnym Irene Paredes przyblokowała piłkę ręką. Jedenastkę na bramkę zamieniła Olga Carmona. Do przerwy Barcelona znacznie częściej była przy piłce i kilkukrotnie stworzyła sytuację w polu karnym rywalek, ale żadnej z nich nie udało się wykorzystać.

Po przerwie początkowo mogło się wydawać, że Real będzie w stanie dorównać przeciwnikowi i mecz stanie się bardziej wyrównany. W 49’ zespołowi z Madrytu udało się nawet wyjść na prowadzenie, kiedy to Claudia Zornoza strzelając niemal z połowy boiska kompletnie zaskoczyła ustawioną nieco z przodu Sandrę Paños i umieściła piłkę w siatce. Dalsze minuty pokazały jednak, że Barcelona nie ma sobie równych. Wyrównującego gola dla Barcelony po podaniu Jennifer Hermoso zdobyła 3 minuty później Aitana Bonmatí. W 55’ Barcelona ponownie objęła prowadzenie, gdy dośrodkowanie Fridoliny Rolfö przechwyciła Cláudia Pina i precyzyjnym uderzeniem na dalszy słupek przeniosła piłkę wprost do bramki, uniemożliwiając jakąkolwiek obronę bramkarce. Kolejną bramkę dla gospodyń zdobyła kapitan zespołu, Alexia Putellas po indywidualnej akcji. Po strzale zawodniczki Barcelony piłkę musnęła jeszcze bramkarka, a z linii bramkowej miała szansę ją wybić Ivana Andrés, która jednak źle obliczyła wślizg. Wynik spotkania w 70’ ustaliła Caroline Graham Hansen, dobijając piłkę, którą wcześniej podbiłą Aitana Bonmatí po podaniu Fridoliny Rolfö.

FC Barcelona jest pierwszym półfinalistą tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń, drugiego poznamy dziś w nocy po spotkaniu PSG – Bayern Monachium.