Reprezentacja Polski U-19 gromi w Rumunii! Trzy gole piłkarek beniaminka Ekstraligi

Reprezentacja Polski U-19 przygotowująca się do turnieju pierwszej rundy eliminacji Mistrzostw Europy, odniosła dzisiaj wysokie zwycięstwo. W wyjazdowym meczu sparingowym nasze młode rodaczki rozbiły rówieśniczki z Rumunii aż 4:0.

Pojedynek rozgrywany był w Bukareszcie. Prowadzenie Biało-Czerwonym dała w 18. minucie Julia Jędrzejewska z Pogoni Dekpol Tczew. Nie minęło dziesięć minut, a podopieczne Katarzyny Barlewicz prowadziły już 2:0. Tym razem akcję przeprowadziły dwie piłkarki Górnika Łęczna. Dośrodkowała bowiem Katja Skupień, a do siatki trafiła Martyna Duchnowska.

Po zmianie stron i czterech roszadach w składzie przeprowadzonych w przerwie, nasze młode rodaczki nie zakończyły strzelania. Na 3:0 dla Polek trafiła kolejna zawodniczka beniaminka Ekstraligi z Tczewa. Na boisku nie było już Julii Jędrzejewskiej, więc jej wyczyn przebiła aktualna najlepsza strzelczyni najwyższego szczebla – Magdalena Sobal. Atakująca Pogoni Dekpol zdobyła dzisiaj dwa gole. Wynik wyjazdowego sparingu ustaliła w 73. minucie.

Drugi mecz towarzyski z Rumunkami Biało-Czerwone rozegrają w najbliższy poniedziałek, 5 września. Eliminacje Mistrzostw Europy U-19 ruszą natomiast w dniach 4-10 października podczas turnieju w Wielkopolsce. Nasze reprezentantki zmierzą się z Irlandią, Francją i Irlandią Północną.