fbpx

Reprezentacyjna pomocniczka zmienia barwy klubowe!

Polska pomocniczka Sylwia Matysik występująca do tej pory w barwach Bayeru 04 Leverkusen zmienia barwy klubowe, pozostając jednak wciąż we Google Pixel Frauen-Bundeslidze przywdzieje trykot 1. FC Köln.

27-letnia piłkarka swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynała w Orkanie Chorzemin, skąd przeniosła się do Gromu Wolsztyn. Bardzo ważnym krokiem w jej karierze był etap gry w juniorskich zespołach KKPK Medyka POLOmarket Konin, w latach 2010-2015 (dwukrotne mistrzostwo Polski). W tym czasie Sylwia Matysik grała również w młodzieżowych reprezentacjach Polski, w 2017 roku mogła świętować niebywały sukces, jakim było zdobycie mistrzostwa Europy do lat 17. Następnym przystankiem w jej karierze był KS AZS Wrocław, z którego została wytransferowana do GKS Górnika Łęczna. Z ekipą z Lubelszczyzny trzykrotnie sięgnęła po mistrzostwo Polski oraz dwukrotnie po Puchar Polski. Jej talent dostrzeżony został przez działaczy z Leverkusen, z Bayerem 04 Sylwia Matysik podpisała kontrakt przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021. Minione rozgrywki jej zespół zakończył na szóstej pozycji, łącznie w ciągu czterech lat polska pomocniczka rozegrała w Bayerze 60 spotkań w lidze i 6 spotkań w Pucharze Niemiec.

Po czterech latach spędzonych w Leverkusen, Sylwia Matysik przenosi się około 20 kilometrów na południe, do Kolonii. Z zespołem 1. FC Köln mierząca 170 cm wzrostu reprezentantka Polski podpisała umowę obowiązującą do 30 czerwca 2026 roku. Tak doświadczona zawodniczka zarówno na poziomie Frauen-Bundesligi, jak i arenie międzynarodowej (58 spotkań w dorosłej kadrze Polski) będzie z pewnością dużym wzmocnieniem zespołu z Kolonii, który w sezonie 2023/2024 zajął pierwsze bezpieczne miejsce, gwarantujące utrzymanie w lidze. Sylwia Matysik w 1. FC Köln dołącza zatem do dwóch koleżanek z kadry narodowej: Adriany Achcińskiej i Martyny Wiankowskiej.

Other Articles

NewsyNiższe ligiPolska
EkstraligaNewsyPolska

Leave a Reply