fbpx

Reprezentantka Niemiec dołączy do VfL Wolfsburga!

Wicemistrz Niemiec ogłosił pierwszy letni transfer! Janina Minge dołączy do drużyny ,,Wilczyc” po zakończeniu bieżącego sezonu.

24-latka występuje obecnie w ligowym rywalu Wolfsburga, czyli SC Freiburg. Jest wychowanką tego zespołu, a na poziomie Bundesligi zadebiutowała w grudniu 2015 roku. Od tego czasu zagrała w 155 meczach w najwyższej klasie rozgrywkowej i 22 w krajowym pucharze. W bieżącym sezonie Google Pixel Frauen Bundesligi wystąpiła w 13 spotkaniach i zdobyła dwa gole.

Minge ma za sobą dwa mecze w seniorskiej reprezentacji. W drużynie narodowej zadebiutowała w lutym ubiegłego roku przeciwko Szwecji (0:0). W towarzyskim pojedynku przeciwko Wietnamowi (2:1) zdobyła nawet debiutancką bramkę.

-VfL Wolfsburg od kilku lat jest synonimem doskonałego futbolu i imponującej historii sukcesów w piłce nożnej kobiet. Jestem bardzo zmotywowana, aby dołączyć do tej topowej drużyny i dać z siebie 100 procent, aby osiągnąć nasze wspólne cele – powiedziała, tłumacząc swoje przejście do zielono-białych. „Po dziewięciu latach spędzonych w SC Freiburg jest to dla mnie kolejny krok i widzę tu najlepsze warunki do dalszego rozwoju jako zawodniczka. Naprawdę nie mogę się doczekać wyzwań, które czekają mnie w VfL – powiedziała zawodniczka cytowana przez klubowe media.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to 

Other Articles

Leave a Reply