fbpx

Reprezentantka Polski przedłuża kontrakt!

Weronika Zawistowska przedłużyła kontrakt z Bayernem Monachium, dzięki czemu na kolejne lata zostanie we Frauen Bundeslidze!

23- letnia reprezentantka Polski podpisała nową umową z klubem ze stolicy Bawarii obowiązującą do 2025 roku. Weronika Zawistowska do klubu z Monachium trafiła w 2021 roku po transferze z KKS Czarnych Antrans Sosnowiec. Początkowo polska napastniczka grała na wypożyczeniu w 1. FC Köln, skąd po dwóch latach bardzo dobrej gry wróciła do Bayernu. Podpisanie nowego kontraktu na kolejne dwa lata jasno dowodzi, że rozwój piłkarski Weroniki Zawistowskiej zmierza we właściwym kierunku, gra w topowej europejskiej lidze, w silnym klubie świadczy o tym najlepiej. W zespole z Kolonii Polka zanotowała 48 występów, w których zdobyła pięć bramek.

Na debiut w oficjalnym spotkaniu w Bayernie Monachium Weronika Zawistowska musi jeszcze poczekać, a wszystko to przez dotkliwą kontuzję zerwania więzadeł krzyżowych, którą odniosła w czasie letnich przygotowań z zespołem. Tak bohaterka naszego newsa odnosi się do faktu podpisania nowej umowy na łamach serwisu fcbayern.com: “Jestem szczęśliwa, że mogę kontynuować swoją karierę w FC Bayernie Monachium. Otrzymała tutaj niesamowite wsparcie, zarówno od sztabu trenerskiego, jak i koleżanek z drużyny. Teraz skupiam się na rehabilitacji i jak najszybszym powrocie do zdrowia.”

Jak dużym zaufaniem i uznaniem w klubie cieszy się Weronika Zawistowska świadczą słowa Bainci Rech, szefowej działu piłki nożnej kobiet w Bayernie Monachium: “Weronika przez dwa lata notowała w Kolonii świetne występy, dlatego z niecierpliwością czekaliśmy na jej powrót. Niestety ze względu na kontuzję nie miała okazji trenować meczowo. Mam do niej pełne zaufanie i jesteśmy przekonani co do jej jakości piłkarskiej. Cieszymy się, że może teraz spokojnie zakończyć rehabilitację i rozpocząć z nami kolejny sezon.” (źródło: fcbayern.com)

Other Articles

Liga NarodówNewsyReprezentacjaReprezentacja A

Leave a Reply