fbpx

Reprezentantka Polski z bardzo poważną kontuzją!

Polska pomocniczka występująca na co dzień w Bayernie Monachium w czasie treningu odniosła bardzo poważną kontuzję kolana, co jest też fatalną wiadomością dla trenerki kadry narodowej, Niny Patalon.

Weronika Zawistowska trafiła do Bayernu Monachium w kwietniu 2021 roku, z którego od razu powędrowała na wypożyczenie do 1 FC Köln. Polska piłkarka w Kolonii w wielu spotkaniach zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i przed rozpoczęciem zbliżającego się sezonu 2023/2024 Bayern zdecydował o powrocie Weroniki z wypożyczenia. Wszystko zmierzało w jak najlepszym kierunku, Zawistowska najbliższe rozgrywki miała rozegrać w zespole z Monachium, z końcem sezonu wypełniając trzyletni kontrakt.

Dzisiaj dotarła do nas jednak bardzo przykra wiadomość, mianowicie Weronika Zawistowska podczas treningu doznała bardzo poważnej kontuzji, zerwała więzadła krzyżowe i czeka ją kilkumiesięczna przerwa w grze. Wobec zbliżającej się inauguracji sezonu 2023/2024 Google Pixel Frauen-Bundesligi oraz historycznej pierwszej edycji Ligi Narodów Kobiet, uraz mierzącej 168 cm wzrostu pomocniczki jest bardzo trudnym doświadczeniem, przede wszystkim dla samej piłkarki, ale i dla Bayernu i reprezentacji Polski. Miejmy nadzieję, że operacja i proces rehabilitacji będą przebiegały pomyślnie i w rundzie wiosennej ponownie będziemy mogli podziwiać grę Weroniki Zawistowskiej.

Piłkarka, pochodząca z Warszawy, karierę juniorską spędziła w dwóch stołecznych klubach – UKS Bródno Warszawa oraz MUKS Praga Warszawa. Wkraczając w piłkę seniorską, z Warszawy przeprowadziła się do GKS-u Górnika Łęczna, gdzie spędziła cztery kolejne lata. Jej ostatnim przystankiem przed transferem do Bayernu Monachium była drużyna KKS Czarnych Antrans Sosnowiec.

Podobny pech spotkał też islandzką bramkarkę Bayernu Cecilíę Rán Rúnarsdóttir, zwichnęła rzepkę kolanową. Wsparcie dla obu zawodniczek na łamach oficjalnej strony klubu wyraziła Bianca Rech, kierująca sekcją kobiecą monachijskiej drużyny: “Kontuzje obu zawodniczek, Cecilíi i Weroniki, są zarówno dla samych zawodniczek, jak i dla nas poważnym ciosem. Życzę im dużo siły i zapewniam o wsparciu ze strony klubu w całym procesie powrotu do zdrowia.”

Pełen terminarz Google Pixel Frauen-Bundesligi znajdziecie Państwo pod TYM LINKIEM.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolskaTransfery
NewsyReprezentacjaReprezentacja A

Leave a Reply