Reprezentantka Polski z pierwszą bramką w bieżącym sezonie w Szwecji

Reprezentacyjna pomocniczka, Kayla Adamek zdobyła swoją pierwszą bramkę w sezonie 2023 (system wiosna-jesień) w najwyższej klasie rozgrywkowej w Szwecji – Allsvenskan.

Polska zawodniczka zdobyła jedną z bramek w wygranym 5-1 (3-0) przez jej Vittsjö GIK meczu 17. kolejki Allsvenskan przeciwko Djurgården IF. Kayla Adamek pojawiła się na placu gry w 84. minucie spotkania, zmieniając Hannę Ekengren. Mierząca 168 cm wzrostu polska pomocniczka potrzebowała zaledwie sześciu minut na zdobycie bramki. Spokojnym strzałem w długi róg bramki wykończyła sytuację sam na sam z bramkarką Djurgården IF, w której znalazła się po prostopadłym podaniu od Moa Karlsson. Aktualnie jej Vittsjö GIK plasuje się na siódmym miejscu w tabeli. W bieżących rozgrywkach Kayla Adamek na placu gry pojawiła się po raz dziesiąty.

W przeszłości polska pomocniczka reprezentowała m.in.:

• lipiec 2019 – grudzień 2019 – ŽFK Spartak Subotica (Serbia), bilans: 5 spotkań/5 bramek,
  • styczeń 2020 – grudzień 2021 – UDG Tenerife (Hiszpania), bilans: 31 spotkań/2 bramki,
  • styczeń 2022 – aktualnie – Vittsjö GIK (Szwecja), bilans: 29 spotkań/2 bramki.

Kayla Adamek swoją reprezentacyjną przygodę rozpoczęła w 2022 roku, rozgrywając jak dotychczas 7 spotkań w barwach narodowych.