Reprezentantka Polski zadebiutowała w lidze francuskiej

Po przenosinach z Nantes do Stade de Reims Kinga Szemik musiała czekać do osiemnastej kolejki na swój debiut we francuskiej Division 1 Arkema.

Reprezentantka Polski wyszła w podstawowym składzie swojego zespołu na spotkanie przeciwko Rodez w którym jej zespół wygrał 2:1.

25-letnia zawodniczka debiut w nowym zespole zaliczyła w spotkaniu Pucharu Francji przeciwko Soyaux (2:0). Szemik dla której jest to pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji została pokonana w 19.minucie przez Alexandrie Lamontagne, która doprowadziła do remisu. Wcześniej przyjezdne wyszły na prowadzenie po golu Kethny Louis, a bramkę dającą trzy punkty dla zespołu Reims zdobyła w 75.minucie Kessya Bussy.

Drużyna polskiej bramkarki po osiemnastu kolejkach plasuje się na szóstym miejscu w tabeli.