Respekt komplikuje sobie grę w ćwierćfinałach

Respekt Myślenice we własnej hali doznał wysokiej porażki, uległ bowiem zespołowi Wierzbowianki Wierzbno  0:6. W ostatniej kolejce o możliwość gry w ćwierćfinale zagra z Jagiellonkami.

Wynik spotkania otworzyła już w 3. minucie Patrycja Sarapata, która przedarła się przez defensywę Respektu i z bliskiej odległości strzałem po podłożu pokonała Justynę Waśko. W 8 minucie przyjezdne podwyższyły na 2:0. Świetnie rozegrany rzut wolny na bramkę zamieniła Zofia Śmietana. Mimo sytuacji z obu stron kibice zgormadzeni w Myślenickiej hali do przerwy nie zobaczyli już żadnej bramki. Sędziowie prowadzący niedzielne spotkanie w sowim notesie odnotowali żółtą kartkę jaką w 10 minucie otrzymała bramkarka gospodarzy,

W drugiej odsłonie drużyna gości zdobyła kolejne cztery bramki. Na listę strzelczyń wpisały się Magdalena Dragunowicz, ponownie Patrycja Sarapata oraz dwukrotnie Zofia Śmietana.

Dla beniaminka z Wierzbna wynik gwarantuje grę w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Przed ekipą z Myślenic mecz w którym nie mogą przegrać z AZS-em UJ Kraków. Porażka będzie oznaczać że to właśnie ekipa z Krakowa zagra w fazie Play Off. W ostatniej kolejce Wierzbowianka zagra z Rolnikiem Głogówek