Rezerwy SMS Łódź bezlitosne dla Rekordu. Pięć goli w HICIE 1 ligi

W meczu na szycie 1 ligi, liderujące rezerwy SMS-u Łódź wysoko pokonały vice lidera z Bielska, wbijając mu aż pięć goli.

Jak podkreślił Marcin Trzebuniak (trener Rekordu), mecz nie był tak jednostronny jakby wskazywał wynik, a o końcowym rezultacie zadecydowały błędy popełnione przez jego klub.

Worek z golami rozwiązał się z 37. minucie, Oliwia Malesa zdobyła pierwszego gola. I to był gol, który uspokoił gra łodzianek, a także pozwolił na spokojną przerwę. Drugie czterdzieści pięć minut z mocnym przytupem zaczęły gospodynie. Już trzy minuty po wznowieniu gry piłkę do siatki skierowała ponownie Malesa. Zszokowanie rywalki w 60. kolejnych sekund straciły kolejnego gola za sprawą Julii Mordel.

Mimo że bielszczanki próbowały konstruować akcję, nie wiele z nich było pożytku. W 72. minucie gola dołożyła Natalia Marczak, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędzi gola dołożyła Marta Czartoryska.

Dla Rekordu jest to trzecia porażka z rzędu. Przegrane mecze z SWD Wodzisław Śląski (1:2), Tarnovią (3:4), oraz to z SMS-em pokazuje, jak zacięta może być walka na zapleczu Ekstraligi.

W tabeli łodzianki mają już dziewięć punktów przewagi nad rywalkami. W Niedziele punkty mogą zniwelować SWD w meczu z Pogonią Dekpol Tczew oraz Tranovia grająca ze Stomilankami. Będzie to kolejny mecz w półki tych ważnych. Tarnovia jest trzecią ekipą 1 ligi, Stomilanki ustępują im tylko gorszym bilansem bramek.