Rollercoaster, rekord, Putellas show – czyli półfinałowy mecz FC Barcelony z VfL Wolfsburgiem

Tego wieczoru Camp Nou uzbrojone w rekordowe 91,648 widzów (najwyższa frekwencja w historii kobiecego futbolu) wrzało na całego. Kibice Blaugrany świętowali kolejny triumf swojej drużyny, która bezlitośnie rozgromiła VfL Wolfsurg 5:1!

Faworytki były tylko jedne, piłkarki ze stolicy słonecznej Katalonii. Mecz rozgrywany w ramach półfinału Ligi Mistrzyń zapowiadał się na ekscytujące widowisko, jednak widać było mentalną dominację Barcelony.

Mecz rozpoczęły gospodynie i to one dyktowały warunki gry, brutalnie pokazując hiszpański futbol. Na bramki nie trzeba było długo czekać, bo już w 3. minucie Friodorina Rolfo genialnie podała do Aitana Bonmati i to ona załadowała gola Almuth Schult. Stadion oszalał, jednak chyba nikt z obecnych nie spodziewał się, że to dopiero początek.

Drugiego gola zapakowała Caroline Graham Hansen, która posłała piłkę do siatki w 10. minucie. Na trzeciego gola kibice z Katalonii musieli trochę poczekać, ale warto było, bo już w 33. minucie Jennifer Hermoso rozgrzała stadion do czerwoności po zagraniu Marty Torrejon.

Gola, który sfinalizował strzelanie w pierwszej połowie, strzeliła idolka Camp Nou Alexia Putellas, która wykorzystała zagranie Patricii Guijarro w 38. minucie. Piłkarki z Hiszpanii, które są na dobrej drodze ku obronie tytułu zaserwowały rywalkom prawdziwą lekcję futbolu.

Drugą połowę rozpoczęła zacięta walka o piłkę, ale zawodniczki z Niemiec nie powiedziały ostatniego słowa. Bramkę honorową strzeliła dla Wilczyc Jill Rood w 70. minucie.

Wykańczająca pierwsza połowa widocznie zmęczyła piłkarki gospodarzy, które nie umiały samodzielnie się przebić przez niemiecką defensywę. Po faulu Dominique Janssen na Putellas liderka Camp Nou strzeliła obłędnego gola w 85. minucie z rzutu karnego z chirurgiczną precyzją.