Rolnik zakończył okienko transferami dwóch bramkarek

LKS Rolnik-Biedrzychowice Głogówek za półtora tygodnia rozpocznie wiosenną walkę o utrzymanie w Ekstralidze. Beniaminek w ostatnim czasie dokonał kilku wzmocnień, a ruchy transferowe zakończył zakontraktowaniem dwóch nowych bramkarek.

Drużyna z Opolszczyzny w tym sezonie nie zdołała jeszcze zdobyć choćby punktu w Ekstralidze. W 11 meczach Rolnik stracił aż 69 goli, dlatego władze zespołu postanowiły na transferowym rynku polować przede wszystkim na wzmocnienia defensywy. Wcześniej TUTAJ pisaliśmy o pozyskaniu zawodniczki do linii obrony, a w kolejnych dniach czerwona latarnia Ekstraligi ogłosiła również dwie nowe bramkarki.

Barwy Rolnika reprezentować będą Natalia Dominiczak i Marta Rybacka. Pierwsza z nich to wychowanka Medyka Konin, w którym jednak nie mogła liczyć na regularną grę. Jesienią między słupkami stała bowiem Stephanie Busch. Amerykanki nie ma już w klubie, lecz na jej miejsce wicemistrzynie Polski zakontraktowały Aubrei Corder, więc 20-letnia Polka wciąż musiałaby się godzić z rolą rezerwowej. Dominiczak w tym sezonie rozegrała jedno ligowe spotkanie i to przeciwko… Rolnikowi. W wygranym przez Medyka 12:0 meczu pojawiła się na murawie od początku drugiej połowy. Rybacka ostatnio była natomiast zawodniczką SWD Wodzisław Śląski. W rundzie jesiennej na pierwszoligowych boiskach zanotowała 7 występów.

Transfer ten zamyka naszą kadrę na rundę wiosenną. Mamy dwie równe bramkarki, a to ta pozycja była naszą największą bolączką jesienią. Jako zarząd zrobiliśmy co w naszej mocy, by wzmocnić zespół przed rundą rewanżową. Zgadzam się z trenerem Wolnym, że nie jesteśmy na straconej pozycji. Będziemy walczyć! – zapowiada wiceprezes Rolnika Biedrzychowice-Głogówek Krzysztof Pałka, cytowany przez facebookowy profil klubu.

Zespół Rafała Wolnego tegoroczne zmagania w Ekstralidze rozpocznie od domowego meczu z Medykiem Konin w ramach rozgrywanej 14 i 15 marca trzynastej kolejki. Rolnik ma aktualnie jeden mecz rozegrany mniej od większości stawki, ponieważ ich spotkanie z 12. serii gier przeciwko AZS UJ przełożono na 4 kwietnia.

 

fot. czarnisosnowiec.eu

Inne wiadomości

NewsyPolki za granicąPolskaReprezentacjaReprezentacja A
NewsyReprezentacjaU-19

Dodaj komenntarz