Rompa żegna się z Juventusem mistrzostwem Włoch! Tytuł jednak zostanie przyznany

Świetną wiadomość na pożegnanie z Juventusem otrzymała Aleksandra Rompa (panieńskie – Sikora). Dzisiaj włoska federacja po ponad dwóch tygodniach od ogłoszenia zakończenia sezonu, postanowiła jednak przyznać tytuł mistrzyń kraju piłkarkom „Starej Damy”.

Dla reprezentantki Polski jest to zatem drugi z rzędu mistrzowski tytuł wywalczony w barwach „Juve”. Z klubem tym prawa obrończyni sięgnęła także po Puchar oraz Superpuchar Włoch. Wkład w tegoroczne mistrzostwo 29-latka miała jednak niewielki – wystąpiła w 6 z 16 spotkań „Zebr”.

Juventus zakończył sezon niepokonany z bilansem 14 zwycięstw i 2 remisów. Nad drugą w tabeli Fiorentiną na chwilę przerwania rozgrywek miał dziewięć punktów przewagi, lecz należy wspomnieć, że „Viola” rozegrała jeden mecz mniej. To właśnie te dwa kluby będą w przyszłym sezonie włoskimi przedstawicielami w rozgrywkach Ligi Mistrzyń.

Mistrzostwo Serie B wywalczyła natomiast była młodzieżowa reprezentantka Polski, Patrycja Jerzak, która zimą dołączyła do Napoli Calcio. Ekipa z Neapolu razem z San Marino Academy wywalczyła awans włoskiej ekstraklasy. W Serie A ekipy te zajmą miejsca spadkowiczów – Orobicy Bergamo oraz Tavagnacco.

Aleksandra Rompa nie będzie już miała okazji powalczyć o kolejne sukcesy we Włoszech, bowiem od nowego sezonu przenosi się do Norwegii, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

fot. juventus.com

Inne wiadomości

EkstraligaNewsyPolska

Dodaj komenntarz