Rumunki bez szans w starciu z Biało – Czerwonymi!

Polki nie zawiodły kibiców, którzy zasiedli zarówno przed monitorami, jak i na trybunach stadionu w Ostrowcu Świętokrzyskim. W meczu towarzyskim podopieczne Niny Patalon pokonały Rumunię aż 6:0.
Chociaż dzisiejsze rywalki nie są może tuzami futbolu kobiecego, tak jednak nie można powiedzieć, że nie są solidnym zespołem, którego nie można z góry lekceważyć. Na szczęście praktyka pokazała nam wymarzone oblicze tego spotkania. Od samego początku nasze piłkarki kreowały groźne sytuacje i stopniowo zwiększały przewagę. W 18. minucie meczu dośrodkowanie z lewej strony Weroniki Zawistowską wykorzystała Natalia Padilla – Bidas i mieliśmy 1:0. Ledwie 10 minut później w pole karne oponentek dośrodkowała Martyna Wiankowska, jednak jej podanie okazało się na tyle dobrym “centrostrzałem”, że finalnie piłka wylądowała w siatce. Polki w dalszym ciągu kreowały sytuacje, czego efektem był gol na 3:0. Po asyście Natalii Wróbel formalnością dla pomocniczki Servette FC było trafić do pustej bramki i skompletować dublet.
Drugą połowę Biało – Czerwone rozpoczęły z wysokiego “C” . Niecałe trzy minut po wznowieniu gry spod linii końcowej na głowę Natalii Wróbel dośrodkowała Wiankowska i zawodniczka Broendby nie miała problemów z wykończeniem akcji. Kwadrans później odwdzięczyła się ona piłkarce Turbine Potsdam i strzałem po długim słupku zdobyła swą drugą bramkę w spotkaniu. Przez resztę meczu gospodynie sukcesywnie udowadniały, że są zespołem o klasę lepszym i tworzyły sobie kolejne szanse, lecz długo nie udawało się już kolejny raz pokonać Caesar. W doliczonym czasie gry do rzutu wolnego podeszła Martyna Wiankowska i uzbierała hat – tricka, ustalając wynik na 6:0.

Polska – Rumunia 6:0 (3:0)
Padilla – Bidas 18′ , 39′ , Wiankowska 28′ , 63′ , 90+2′  , Wróbel 48′
Polska : Szemik – Buszewska (70′ Zapała) , Mesjasz, Woś, Wiankowska, Wróbel, Pawollek, Lefeld (70′ Kozak) , Padilla – Bidas (87 Maciążka) , Zawistowska (70′ Jedlińska) , Pajor (76′ Kopińska)
Rumunia : Caesar – Bistrian (59′ Batea) , Meluta , Ficzay , Goder (84′ Botojel) , Olar , Vatafu , Bortan (71′ Ambrus) , Ciolacu (71′ Herczeg) , Carp (71′ Vladulescu) , Rus (59′ Marcu)
Żółte kartki : Meluta , Ficzay

Inne wiadomości

NewsyReprezentacjaReprezentacja A
Aktualności

Dodaj komenntarz