Sensacja w Gdańsku!

Jest to niewątpliwie jedna z większych niespodzianek tej kolejki. Zespół TME SMS Łódź nie wywiezie z Gdańska ani jednego punktu, ponieważ przegrał 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobyła Klaudia Słowińska, która przepięknym uderzeniem pokonała Danutę Paturaj.

W 2. minucie meczu Dominika Kopińska wyłożyła piłkę do Pauliny Filipczak, która chciała skierować piłkę do siatki, ale ubiegła ją defensorka AP Lotos. W 13. minucie do pierwszej interwencji zmusiła Jessicę Ludwiczak strzałem zza pola karnego zawodniczka SMS – Ernestina Abambila, lecz strzał był zbyt słaby by wyprowadzić Łodzianki na prowadzenie. W 27. minucie Kopińska wyłożyła piłkę na wolne pole do Gabrieli Grzybowskiej, a ta spróbowała strzałem po ziemi pokonać Ludwiczak. Doświadczona golkiperka życzyła intencję pomocniczki SMS i nadal było 0:0. Zespół z Gdańska próbował zaskoczyć strzałami z dystansu Danutę Paturaj. Klaudia Dymińska próbowała tego dwukrotnie, ale jej strzały były niecelne. W 43. minucie najlepszą okazję dla zespołu gospodarzy miała Klaudia Słowińska, która gdyby nie ofiarna interwencja Yuriny Enjo zdobyłaby bramkę do szatni.

W 48. minucie Clarissa Kirsch-downs oddała strzał na bramkę Paturaj, który sprawił jej sporo problemów. Ostatecznie bramkarka SMS opanowała sytuację. W 52. minucie Kopińska wywalczyła rzut karny dla swojego zespołu, ale jak dotąd skuteczna z jedenastego metra Grzybowska nie zamieniła go na bramkę. Kilka minut póżniej przestrzelona jedenastka mogła się zemścić, ale Julia Włodarczyk w dobrej sytuacji również przeniosła piłkę ponad bramką. W 64. minucie przepiękną bramkę zdobyła po strzale z dystansu Słowińska, która przeniosła piłkę ponad interweniującą Paturaj. W 77. minucie mocno z dystansu uderzyła Nadia Krezyman, lecz na posterunku była Ludwiczak i popisała się bardzo dobrą interwencją. W 88. minucie Krezyman wypuściła Grzybowską, która bardzo chciała zrehabilitować się za zmarnowany rzut karny, ale strzeliła obok bramki.