Sensacja w Ząbkach

W rozegranym dziś zaległym spotkaniu 16. kolejki Orlen I Ligi pomiędzy uciekającą od strefy spadkowej UKS Ząbkovią Ząbki a zajmującym drugą pozycję BTS Rekordem Bielsko-Biała gospodynie sprawiły niemałą niespodziankę, zwyciężając z wiceliderkami 2:1.

W pierwszej połowie lepiej zaprezentowały się zawodniczki z Bielska-Białej, choć gospodynie również zdołały stworzyć kilkukrotnie zagrożenie w polu karnym rywalek. Szansę na objęcie prowadzenia przyjezdne miały w 8’ po dograniu Katarzyny Moskały, która wcześniej zmusiła broniącą bramki Ząbkovii Wiktorię Nowak do wyjścia, ale strzał oddany na niemal pustą bramkę przez Maję Szafran był niecelny. W 17’ okazję miały z kolei gospodynie, jednak po dograniu Oliwii Katowicz i uderzeniu na bramkę oddanym przez Karolinę Andruszewską piłka potoczyła się obok słupka. Rekord długo nie mógł znaleźć sposobu na objęcie prowadzenia, wiele prób zakończonych zwykle zbyt mocnymi dograniami w pole karne udaremniała dobrymi interwencjami Wiktoria Nowak. Dopiero w 31’ bramkarka zespołu z Ząbek skapitulowała po uderzeniu oddanym przez Katarzynę Moskałę, która posłała piłkę do bramki tuż obok lewego słupka.

Po przerwie Ząbkovia przejęła inicjatywę, choć w przeciwieństwie do rywalek, u których nastąpiły aż 3 zmiany w składzie, trener gospodyń zdecydował się na tylko jedną roszadę. Zawodniczki drużyny z Ząbek były bliskie wyrównania w 52’, ale po dograniu Aleksandry Dziemidowicz piłki nie sięgnęła Nina Warachowska. Na wyrównujące trafienie kibice Ząbkovii musieli poczekać do 63’, gdy po wycofaniu piłki przez zespół Rekordu do własnej bramkarki, Izabela Sas niepotrzebnie próbowała wdać się w drybling z atakującą Amelią Skowrońską. Napastniczka gospodyń, która chwilę wcześniej została wprowadzona na boisko, odebrała bramkarce piłkę i oddała strzał na pustą bramkę doprowadzając do wyrównania. Ząbkovia próbowała iść za ciosem, ale kolejne próby były nieskuteczne. Na 10 minut przed końcem spotkania gospodynie wywalczyły rzut rożny. Po krótkim rozegraniu i próbie dogrania w środek pola karnego, w posiadanie piłki weszła Amelia Skowrońska, która bez namysłu oddała strzał i swoim drugim trafieniem wyprowadziła Ząbkovię na prowadzenie. Zespół Rekordu Bielsko-Biała do ostatniej minuty próbował wywalczyć chociaż punkt, ale rywalki po objęciu prowadzenia skutecznie udaremniały próby przeprowadzenia skutecznego ataku i dowiozły zwycięstwo do ostatniego gwizdka.

UKS Ząbkovia Ząbki zdobywając komplet punktów zapewniła sobie utrzymanie w 1. Lidze Kobiet przed rozegraniem ostatniej kolejki, natomiast BTS Rekord Bielsko-Biała ponosząc porażkę przy jednoczesnej wygranej Stomilanek utraciła szanse na 1. miejsce w tabeli.

I liga kobiet – 16. kolejka (zaległy mecz)
UKS Ząbkovia Ząbki –BTS Rekord Bielsko-Biała 2:1 (0:1)
Skowrońska 63’, 80’ – Moskała 31’

Ząbkovia: Nowak – Wrzesińska, Warachowska, Andruszewska (56’ Skowrońska), Piskorz, Jakubowska, Flader, Witkowska (46’ Dziemidowicz), Marczak, Katowicz, Czechowska (64’ Kowalewicz)

Rekord: Sas – Gąsiorek, Palichleb (75’ Pietrzyk), Kubaszek, Szafran (46’ Nowacka), Cygan, Moskała, Szostak, Rżany, Czyż (46’ Zając), Bednarek (46’ Kłębek)

Sędzia główna: Anna Wesołowska
Sędzia asystentka 1: Roksana Polit
Sędzia asystentka 2: Nela Szadkowska