Sensacyjna porażka Czarnych Antrans Sosnowiec!

Nie obyło się bez sporej niespodzianki w ramach 10. kolejki Ekstraligi. Spisujące się w tym sezonie poniżej oczekiwań zawodniczki Czarnych Antrans Sosnowiec uległy walczącemu o ligowy byt Sportisowi KKP Bydgoszcz 0:1.
Ciężko przed samym starciem było wyobrazić sobie inne rozstrzygnięcie niż wygrana gospodyń. Dodatkowa presja ciążyła na przyjezdnych, gdyż podchodziły one do meczu świadome rezultatu w Radomiu, który osadzał je na tamtą chwilę w strefie spadkowej. I mimo przewagi w rozgrywaniu futbolówki i posiadaniu piłki, zawodniczki Sportisu dzielnie odpierały w pierwszej połowie ataki rywalek. W 37. minucie swym uderzeniem chyba wszystkich przybyłych zaskoczyła Aleksandra Stasiak, która strzałem w okienko dała prowadzenie zespołowi z Bydgoszczy. I taki wynik utrzymał się do gwizdka, kończącego pierwszą część meczu. Warto wspomnieć o strasznej kontuzji Anny Szymańskiej, która musiała być przetransportowana do szpitala.
Zszokowane takim obrotem spraw były z pewnością gospodynie, które ruszyły od razu do ataku, chcąc jak najszybciej obronić choćby punkt na własnym terenie. Z każdą następną minutą w grze obu ekip można było dostrzec coraz więcej agresji, jednak chyba najbardziej atmosferę “podkręcała” sędzia główna rozdając zwłaszcza w drugiej połowie żółte kartki jak na zawołanie. Najdobitniej przekonały się o tym Kamila Fuchs i Zofia Buszewska, które zobaczyły finalnie po czerwonej kartce, które do teraz pozostają kwestią niezwykle wątpliwą, zwłaszcza w przypadku wcześniej wyrzuconej defensorki. W “9” piłkarki Czarnych nie miały już co liczyć na odrobienie strat i trzy punkty jadą do Bydgoszczy.