[WIDEO]Śląsk Wrocław górą w sparingowej potyczce z Czarnymi Sosnowiec

Piłkarki Śląska Wrocław ograły w meczu sparingowym ekipę Czarnych Sosnowiec 3:2. Gole dla gospodyń tego starcia zdobywały Joanna Wróblewska i dwukrotnie Karolina Iwaśko. Dla przyjezdnych z Sosnowca dwa trafienia zanotowała Zofia Buszewska.

W sobotnie popołudnie mistrzynie kraju z Sosnowca rozegrały czwarty mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym, a przeciwniczkami sosnowiczanek były piłkarki wrocławskiego Śląska. Do stolicy Dolnego Śląska zawodniczki Czarnych przyjechały w mocno okrojonym składzie, ale niezmiennie stawiane w roli faworytek do zwycięstwa. Przyjezdne dość szybko objęły w tym spotkaniu prowadzenie, stało się to już w siódmej minucie, kiedy to najlepiej w zamieszaniu podbramkowym odnalazła się Zofia Buszewska i z bliskiej odległości wpakowała futbolówkę do siatki. Nie minęły niespełna cztery minuty, a Buszewska po raz drugi zapisała swoje nazwisko na liście strzelczyń, tym razem pokonując Monikę Sowalską po uderzeniu z okolic jedenastego metra boiska. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę bramkę kontaktową zdobyła Joanna Wróblewska, pewnie egzekwując rzut karny. Po powrocie na murawę sprawy w swoje ręce wzięła Karolina Iwaśko, trafiając dwukrotnie w odstępie siedmiu minut. Najpierw w 50. minucie, kiedy to najszybciej dopadła do odbitej piłki i umieściła ją w siatce, a potem finalizując akcję zespołu z krawędzi pola karnego. Rezultat nie uległ już zmianie do samego końca i to Śląsk po zaciętym sparingowym pojedynku pokonał Czarne Sosnowiec 3:2. Na wrocławianki czeka jeszcze jeden mecz kontrolny, a przeciwnikiem podopiecznych trenera Piotra Jagiełły będzie czeska Sparta Praga. Do wznowienia rozgrywek kobiecej Ekstraligi pozostał miesiąc.