Słomniczanka przywozi solidną zaliczkę z Warszawy

Najlepszy zespół z południa, UEK Słomniczanka Słomniki przyjechał dziś do stolicy zmierzyć  się z Uniwersytetem Warszawskim w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału fazy Play-Off. Gospodynie pokazały niezwykłego ducha walki walcząc o wynik do ostatniej sekundy, ale nie wystarczyło to na Słomniczankę, która wygrywając spotkanie 8:4 przywiozła z Warszawy niemałą zaliczkę bramkową.

Zespół gości od pierwszych sekund rozpoczął natarcie na bramkę Uniwersytetu, na którą strzały oddały Julia Szostak oraz Julia Basta, ale próby te nie wystarczyły, by pokonać broniącą Natalię Mikułę. Słomniczanka objęła prowadzenie w 2’ po sprytnym rozegraniu akcji, w której dogranie Sandry Juszczak przedłużyła stojąca plecami do bramki Julia Szostak zdobywając pierwsze trafienie w spotkaniu. Drużyna ze Słomnik zamierzała podwyższyć prowadzenie i zastosowała wysoki pressing, niejednokrotnie rozgrywając piłkę pełnym składem, łącznie z bramkarką, na połowie przeciwniczek. Kolejną bramkę dla gości w 8’ zdobyła Katarzyna Włodarczyk, posyłając piłkę do bramki po wcześniej wybronionym strzale Sandry Juszczak. Chwilę później zdobywczyni bramki próbowała zaskoczyć Natalię Mikułę strzałem z dystansu, ale bramkarka UW zdołała sparować piłkę. W 12’ bramkę kontaktową dla gospodyń zdobyła Paulina Pokraśniewicz, po błyskawicznie przeprowadzonym ataku wraz z Kornelią Bińczyk. Dwie minuty później był już remis, po tym jak kolejną bramkę zdobyła Emilia Jarzyna. Na odpowiedź Słomniczanki nie trzeba było długo czekać i już w 15’ po strzale Moniki Jaskółki, zespół gości ponownie objął prowadzenie. Chwilę później świetne dogranie Julii Basty wzdłuż linii końcowej zamieniła na bramkę Julia Szostak i Słomniczanka znów prowadziła dwiema bramkami. Przewaga mogłaby być jeszcze wyższa, ale w kolejnych minutach świetnej sytuacji nie zdołała wykorzystać Julia Szostak oraz Julia Basta, której uderzenie trafiło w słupek. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy, po indywidualnej akcji kolejne trafienie dla gości dorzuciła Katarzyna Włodarczyk.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły gospodynie. W pierwszych sekundach po gwizdku niezłego dogrania Emilii Jarzyny nie zdołała wykończyć Kornelia Bińczyk. W kolejnej minucie warszawiankom udało się zmniejszyć stratę do rywalek po tym jak świetnym strzałem z woleja Emilia Jarzyna umieściła piłkę w bramce Wiolety Myjak. Trener Słomniczanki, Krzysztof Kusia, widząc chwilowy przestój w zespole poprosił w 28’ o czas. Przekazane instrukcje szybko przyniosły efekty i w 30’ kolejną bramkę dla gości, po dograniu z rzutu rożnego zdobyła Julia Szostak, a zaledwie kilkanaście sekund później wynik podwyższyła Julia Basta. Po błyskawicznej stracie dwóch bramek o czas poprosiła tym razem trener UW, Maria Wąsowska. Chwilę po wznowieniu Słomniczanka po faulu Pauliny Pokraśniewicz zdołała wywalczyć rzut karny. Do wykonania strzału podeszła Julia Szostak, ale nie zdołała tym razem pokonać Natalii Mikuły, która dobrą interwencją uchroniła zespół od utraty kolejnej bramki. Na trzy minuty przed końcem przewagę gości powiększyła kapitan zespołu, Natalia Malota, która zamieściła piłkę w bramce po wcześniej wybronionym strzale Adrianny Sobolewskiej. W ostatnich sekundach spotkania Agnieszka Gołębiowska zdołała zmniejszyć stratę do 4 bramek i strzałem pokonała wprowadzoną na końcowe minuty meczu Ewę Ochniak, ustalając wynik na 4:8.