SMS Łódź Mistrzem Polski Centralnej Ligi Juniorek U-17

W finale Centralnej Ligi Juniorek U -17 rozegramy w Ząbkach, zmierzyły się zawodniczki GKS-u Górnik Łęczna i Łódzkiego SMS-u.

W ósmej minucie spotkania GKS Górnik Łęczna objął prowadzenie w dzisiejszym finale. Świetnie prawą stroną boiska przedarła się Katarzyna Jezioro, która wyłożyła piłkę Martynie Duchnowskiej, która pewnie pokonała Niedzielską. Pięć minut później zawodniczki Łódzkiego SMS-u doprowadzają do remisu po bramce Julii Olkiewicz.

Od tego momentu spotkanie było znacznie bardziej wyrównane.  W 21. minucie drużyna SMS Łódź wyszła na prowadzenie, po pięknym strzale z rzutu wolnego Wiktorii Skrzypińskiej. W 35 minucie spotkania Łódzki SMS zdobył kolejną bramką. Po ciekawym rozegranym rzucie rożny Marta Miś kieruję piłkę do bramki Górnika.

W 63.  minucie spotkania Górniczki zdobywają drugą bramkę. Na listę strzelczyń ponownie wpisała się Martyna Duchnowska, która wykorzystała dośrodkowanie Mileny Kazanowskiej z lewej strony boiska. Zaledwie dwie minuty później na tablicy świetlnej w Ząbkach było już 3:3. Katarzyna Jeziorko zdecydowała się na strzał z dystansu, a piłka pechowo po rękawicach Amelii Niedzielskiej ląduje w bramce SMS-u.

W 84. minucie spotkania SMS Łódź zdobywa kolejną bramkę. Świetnie rozegrany rzut wolny na bramkę zamieniła Marta Miś. W doliczonym czasie gry doskonałą okazję do wyrównania miał Górnik jednak piłka po strzale Mileny Kazanowskiej przeleciała nas bramką Łódzkiego SMS-u. Po ciekawym piłkarskim widowisku SMS Łódź pokonuję ambitnie grający zespół Górnika Łęczna i po ostatnim gwizdku mógł świętować zdobycie mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorek U-17.

Finał Centralnej Ligi Juniorek U-17
GKS Górnik Łęczna – UKS SMS Łódź 3:4 (1:3)
8′ 63′ Duchnowska, 66′ Jezioro – 13′ Olkiewicz,  21′ Skrzypińska,  36′ 84′ Miś

Górnik: Zielińska – Kazanowska, Dębińska (86’ Czubat), Kiepura, Jezioro, Omelianowicz, Kaczor, Duchnowska, Rostecka (46’ Sikora), Świderska, Adamska

SMS: Niedzielska – Libera (84’ Malesa), Lichwa, Domin, Czuj (67’ Maciejko), Krezyman, Miś, Olkiewicz (46’ Rohn), Bałdyga, Kolis, Skrzypińska