fbpx

Spadek Polek w rankingu FIFA

Reprezentacja Polski spadła o jedno miejsce w najnowszym rankingu FIFA. Aktualnie biało-czerwone plasują się w nim na 29. pozycji.

Poprzedni ranking opublikowany był 14 sierpnia. Od tego czasu podopieczne Miłosza Stępińskiego rozegrały cztery spotkania w ramach eliminacji Mistrzostw Europy. We wrześniu najpierw zremisowały na wyjeździe 0:0 z Czeszkami, by w rewanżu przegrać 0:2, a następnie w końcówce października łatwo pokonały 3:0 Azerbejdżan i Mołdawię. Grudniowego starcia z Hiszpanią nie udało się rozegrać w związku z licznymi zakażeniami koronawirusem w naszej kadrze, wobec czego pojedynek z faworytkami naszej grupy został przełożony na 23 lutego przyszłego roku.

Co ciekawe, Polki w najnowszym rankingu spadły z 28. miejsca na 29., bowiem wyprzedziły je… Czeszki. Nasze południowe sąsiadki, które wciąż mają szanse na awans do Mistrzostw Europy, plasują się obecnie na 27. pozycji. Spośród pozostałych grupowych rywalek biało-czerwonych najwyższe miejsce zajmują rzecz jasna Hiszpanki, które po awansie o jedną lokatę są obecnie 12. na świecie. Azerbejdżan jest 72. (awans o 4 pozycje), a Mołdawia 86. (awans o 6 miejsc).

W rankingu FIFA niezmiennie prowadzą Amerykanki, które wyprzedzają Niemki i Francuzki.

 

fot. Paula Duda/Łączy Nas Piłka

Other Articles

InneNewsyZagranica
NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply