fbpx

Sparing: Ekstraligowiec przegrywa z zespołem z Częstochowy!

W spotkaniu sparingowym rozegranym w samo południe w Koninie, miejscowy Medyk uległ występującej w Orlen I lidze Skrze Częstochowa.

Oba zespoły dzielą co najmniej dwie kwestie: występują w różnych klasach rozgrywkowych, walczą o zgoła odmienne cele w bieżącym sezonie. KKPK Medyk POLOmarket Konin po rundzie jesiennej Orlen Ekstraligi znajduje się na pozycji spadkowej, do bezpiecznej lokaty zajmowanej przez BTS Rekord Bielsko-Biała traci cztery punkty. Dla zespołu z Wielkopolski celem na ten sezon jest utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Z kolei ekipa z Loretańskiej, występująca w Orlen I lidze, będzie z pewnością do samego końca sezonu liczyła się w walce o jedno z dwóch miejsc premiowanych awansem na szczebel ekstraligowy. Po rundzie jesiennej zawodniczki Skry Częstochowa plasują się na 5. pozycji w tabeli, ale do drugiej Energi Checz Marcus Gdynia tracą zaledwie dwa punkty.

Częstochowianki odniosły dzisiaj bardzo cenne sparingowe zwycięstwo, pokonując na wyjeździe zespół z Orlen Ekstraligi. Po dwóch bramkach zdobytych po zmianie stron gry autorstwa Justyny Chudzik i Natalii Kuźdub w pokonanym polu zostawiły Medyczki.

W pierwszym wiosennym pojedynku koninianki 2 lub 3 marca na własnym obiekcie podejmą beniaminka z Bielska-Białej. Choć będzie to pierwszy pojedynek rundy rewanżowej, w kontekście walki o utrzymanie w lidze może okazać się pojedynkiem kluczowym. Skrę Częstochowa czeka również nie lada wyzwanie, takim niewątpliwie będzie pojedynek wyjazdowy z Resovią Rzeszów, liderkami tabeli Orlen I ligi i jedynym dotąd niepokonanym zespołem w sezonie 2023/2024.

Sparing
KKPK Medyk POLOmarket Konin – Skra Częstochowa 0:2 (0:0)
Chudzik 60′, Kuźdub 87′

Skra: Szulc (75′ Wrońska) – Lulkowska (67′ Czerwińska), Ozieriańska (82′ Cierpiał), Czechowska (55′ Baszewska) – Wodarz, Dubiel (46′ N. Młynek), Frontczak, Szmatuła (75′ Kuźdub) – Kuźdub (46′ Liczko), Liczko (46′ Matusiak), Chudzik (55′ Mesjasz)

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to 

Other Articles

FrancjaNewsyPolki za granicąZagranica
Klaudia Jedlińska
EkstraligaI ligaNewsyPolska

Leave a Reply