Sparing: Grad bramek w meczu Lecha z męskim zespołem Wichru Dobra

Lech Poznań UAM, który w nadchodzącym sezonie występować będzie w Orlen I lidze przegrał 6:8 w meczu sparingowym z męskim zespołem Wichru Dobra.

Zawodniczki z Poznania spotkaniem z Wichrem rozpoczęły przygotowania do nadchodzącego sezonu, w którym zadebiutują na zapleczu Orlen Ekstraligi.

Wicher, który w dniu wczorajszym świętował 90-lecie, spotkanie rozpoczął z kilkoma juniorami w składzie, a w drugiej części meczu na boisku pojawił się nawet zawodnik urodzony w 2012 roku. Drużyna z Poznania, która w poniedziałek rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu, po pierwszej połowie przegrywała 1:5, a w drugich 45 minutach zdobyła pięć bramek i ostatecznie starcie to zakończyło się zwycięstwem B-klasowego zespołu 8:6.

Dla mnie to wartość dodana, jeśli chodzi o motorykę, wybieganie jednostki treningowej i realizowanie założeń, które dziewczyny dostały od sztabu przed meczem. Nie było ich dużo, ale zależało nam na odważnym wprowadzaniu piłki do gry, dużej mobilności zawodniczek i stwarzaniu sobie jak najwięcej sytuacji strzeleckich. One były, ale trzeba jeszcze pracować nad wykończeniem — powiedziała po meczu dla klubowej strony trenerka Lecha Alicja Zając.

Kolejny mecz sparingowy Kolejorz rozegra w nadchodzący weekend z Ostrovią Ostrów Wielkopolski.