Sparing: Katowiczanki remisują z mistrzem Słowacji

Przygotowujący się do startu Orlen Ekstraligi i eliminacji Ligi Mistrzyń GKS Katowice zremisował w meczu towarzyskim z mistrzem Słowacji Spartakiem Myjava 2:2.

Mistrzynie Polski wyszły na prowadzenie w czwartej minucie po bramce Julii Włodarczyk, a w 33. minucie prowadzenie drużyny z Katowic podwyższyła inna nowa piłkarka GieKSy, Dżesika Jaszek. W ostatnich sekundach pierwszej części Spartak zdobył bramkę kontaktową.

W drugiej połowie mistrzynie Słowacji doprowadziły do wyrównania i spotkanie dwóch uczestników eliminacji UEFA Women’s Champions League zakończyło się remisem2:2.

W drużynie z Katowic zadebiutowały wszystkie zakontraktowane tego piłkarki, czyli Aleksandra Nieciąg, Dżesika Jaszek, Julia Włodarczyk, Oliwia Malesa, Natalia Kulig, Karolina Bednarz oraz Klaudia Słowińska.

W kolejnym spotkaniu towarzyskim podopieczne Karoliny Koch zmierzą się 22 lipca w Kleszczowie z TME SMS-em Łódź.

Obronę mistrzowskiego tytułu GieKSa rozpocznie natomiast domowym pojedynkiem z Czarnymi Antrans Sosnowiec. 1. kolejkę Orlen Ekstraligi zaplanowano na weekend 19/20 sierpnia. Walkę o fazę grupową Champions League katowiczanki zainaugurują natomiast 6 września. Zagrają wówczas z belgijskim Anderlechtem.